🌷 Pojď proměnit svůj vztek v lásku a vášeň! Ještě do 9.4. stihneš naskočit do online kurzu Jarní rozkvět ženskosti! Klikni TADY 🌷

Jak zahojit bolest po úmrtí někoho milovaného

Délka meditace je 35 minut.

Daruj tuto meditaci svým milovaným formou dárkové poukázky.

Ukázka meditace

Výběr měny:

350 

Téma smrti se týká nás všech, a tak jsou tato meditace i večer určeny i mužům.

Smrt patří k životu, jsou to dvě strany jedné mince. Bez jejího přijetí jen přežíváme. Smrt našich blízkých pro nás bývá velmi náročná, neboť smrt je v naší kultuře stále ještě hodně tabu a neumíme plně procházet procesem provázení umírajícího a truchlením. Toto tabuizované téma si můžeme nést celý život jako otevřenou mokvající ránu, volající po zhojení, které může přinést právě tato meditace. Ať se to stalo kdykoliv, můžeš se k tomu ve svém vnitřním světě vrátit a pracovat s tím. Týká se to úmrtí členů Tvé rodiny, dětí, nenarozených dětí, dětí a žen zemřelých při porodu, přátel, ale i našich zvířecích mazlíčků a dokonce i našich přátel z rostlinné říše. Zkrátka kohokoliv, s kým jsme měli láskyplný vztah.

Mluvené slovo je doprovázeno krásnou hudbou talentovaného Jirky Muchy, který ji složil a nahrál přímo pro tuto meditaci.

Doporučuji pouštět si tuto meditaci kdykoliv dle Tvé intuice a momentální potřeby. Někomu stačí jen jednou, jiného bude volat k poslechu mnohem častěji. Každý další poslech Ti umožní ponořit se do léčení ještě hlouběji. Můžeš pozvat všechny zemřelé do jedné meditační práce nebo si pro každého zvlášť vyhradit celou meditaci. A moc to neplánuj, uděje se to spontánně 🙂

Co Ti meditace přinese:

* rozloučení a vyrovnání se smrtí Tvých blízkých
* uvolnění a postupné prožití všech emocí, které nemohly být tehdy vyplaveny, a které Tě dodnes tíží
* vyslovení všech slov a vět, na které tehdy nebyl čas nebo odvaha
* vděčnost za vše společně prožité
* dar odpuštění
* soucit se zemřelými i se sebou
* propuštění jejich duší
* kontakt se srdcem a naplnění láskou
* důvěru v koloběh života a smrti
* vnitřní klid a smíření
* hluboké uvolnění

Nechť je tato meditace i Dušičkový večer požehnáním na Tvé Cestě 🙂

Pro ještě větší podporu tohoto tématu si můžeš pořídit nádherný léčivý obraz od talentované akademické malířky Lindy Nollové.

Pokud Tě to láká ponořit se ještě hlouběji, jsi vítána v Sedmém nebi online nebo na večerním rituálu Smíření se smrtí, který probíhá každý rok na Dušičky nebo na víkendovém rituálu Smrt a osvobození.

Těším se na setkání s Tebou ať už online nebo naživo 🙂
Tamara Melissa

Reference:

„Při práci s odcházením mi pomáhají rituály, jejichž nezbytnou součástí je meditace. Klient má v podstatě možnost si přivolat zemřelého. Často přichází s tím, že se nestačil rozloučit, říct podstatné věci. I když se vědělo, že blízký umírá, nemluvili o tom, neřekli si podstatné věci. Tak, jak to někdy bývá. A často to jsou nenarozené děti a s nimi roky nevyplakaných slz, popřené a vytěsněné bolesti.
Proto jsem s vděčností uvítala nahrávku meditace Rozloučení se zemřelými, kde Tamara velmi jemně a citlivě provází na cestě k otevření se, uvolnění a vyslovení všeho, co má zaznít. Tamara dává prostor, čas, nikam netlačí. Naprosto jistě a pevně však směřuje k tomu, aby meditující udělal to, co je v dané chvíli pro něj možné. Vzniká tak prostor, kde se mohou dít zázraky. Kouzlo této meditace vidím v tom, že si ji mohu opakovaně pouštět a postupovat svým tempem. Krůček po krůčku, s respektem a citlivostí sama k sobě.
Meditace neslibuje, že vše bude odpuštěno a přijde smíření. (I když i to je možné!) Vidím v ní však mocný nástroj, který pomáhá při procházení si procesem truchlení a vyrovnávání se se ztrátou. A je jedno, jestli mě ztráta postihla nedávno, nebo před 20 lety. Tamařin laskavý hlas je podporujícím průvodcem, cítím z něj, že si sama prošla svým a ví dobře, o čem hovoří. Je autentická a mohu jí důvěřovat. Vím, že tuto meditaci budu doporučovat svým klientům jako pomocníka na doma. Stejně tak mohu doporučit projít si rituálem Smíření se smrtí, který Tamara pravidelně pořádá.“


Jana Slavíčková
k smrti dobrá koučka, koordinátorka terénní služby perinatální provázení,
koordinátorka akcí „K smrti dobrý festival“ a „K smrti dobrý kafe“

www.janaslavice.cz 


Dobrý večer, chtěl bych Vám poděkovat za možnost absolvovat meditaci o smíření se smrtí. Meditace mne vrátila v čase o 20 roků zpět do doby, kdy zemřela moje manželka. Ten den se mi zhroutil svět a jen díky svým dětem jsem dál bojoval s nepřízní osudu. Ještě bych chtěl napsat, že moje manželka spáchala sebevraždu. Nikdo neví proč se to stalo, protože odešla bez slůvka rozloučení a ani žádný vzkaz nezanechala. Kdo tuto situaci nezažil, tak asi nepochopí, jaký je to strašný šok, když vám z ničeho nic odejde ze světa člověk, kterého milujete. Po její smrti jsem hledal pomoc u psychiatra, různých psychologů aj… Každý z nich mi určitě v něčem pomohl, ale hlavní problém byl u mě. Nedokázal jsem přijmout její smrt. Hodně dlouho jsem s tím bojoval a ikdyž čas otupil bolest, tak pořád mě to trápilo… Myslím, že mě vaše meditace pomohla, protože jsem jí mohl opět obejmout a rozloučit se. A nejen s ní, ale i se svými rodiči, ale i tchýni a tchánem. Moc Vám děkuji,

Vladimír, voják

 

Tami, tak jsem si dala tvé meditace. Tedy to je opravdu meditace. Děkuji, že jsem mohla vyzkoušet. Pár slov z mé profesní deformace:-). Úžasně artikuluješ, máš nádherný, laskavý, něžný hlas, andělsky léčivý, přesně dělaný na tyto hluboké vnory, pro rozvoj pravé hemisféry, je prostě cítit tvá osobní zkušenost a dlouholetá praxe a znalost této meditačná práce. Dáváš dostatek prostoru pro vnitřní příběh a máš úžasné nemanipulující provázení, tvá slova jsou skutečnou inspirací. Máš skvělou složenou hudbu.

Jinak u meditace Hojení vnitřního dítěte jsem se rychle ponořila do hlubin a autenticky nacítila, spojila s tématem, šlo to raz dva pod tvým provázením, ……krásný prožitek, jak s malou Lucinkou a medvídkem tak u meditace Loučení se zesnulými setkání se zesnulou babičkou, které bylo tak naplńující a touto meditací dokončené. Babička tehdy řekla, že odejde až mě uvidí šťastnou, pak bude mít klid :-). Nestihla to, odešla dříve, ale asi ne zcela……a tak jsem ji nyní představila svého muže, moc se ji líbil a řekla jsem ji, “babi, teď jsem šťastná, s ním jsem celá” a pak mohla skutečně odejít, celá. Objevila se světelná cesta, na konci na ni čekal děda a ona šla do druhého světa za ním. Obrazy přicházely spontánně samy za sebou, ještě dříve, než jsi ty samé vyslovila,….most ze srdce atd. Děkuji ti, mohlo se uzavřít.


Lucie Loona
Taneční koučing, DJka, průvodkyně žen na jejich cestě osobnostního a duchovního rozvoje, vizionářka.
www.lucieloona.cz


„Úžasné! Děkuji Ti mockrát Tamarko! Příjemná hudba a Tvůj milý, hladivý hlas mi umožnil zažít překrásné rozloučení s mým zesnulým kamarádem. Krásně vedené dýchání, pěkně hluboké, tak jak mám rád 😉 Úžasně sestavená meditace, už se těším, až ji koupím své mamince… Krásná práce, jen tak dál, ať se daří.“


David, 42 let
prirodniremeslnici.cz


„Milovaná Tami, toto je klenot. Jsem v absolutním úžasu. To úvodní slovo, kdy se to mohlo stát, je naprosto bombastické…v tom vyjmenování si uvědomí člověk všechny své části, předky, každá část se ozývá, ano to znám, v tom výčtu si člověk uvědomí, že není jediný, že není sám, komu se něco takového stalo..už jen ten úvod je tolik hojivý a podpůrný.… opět okamžité přijetí, důvěra díky hlasu, kombinace dynamiky slov a hudby, naprosto úchvatné. Slova, která volíš, to je umělecké dílo, jsi naprostý talent.… vážně… jsem z toho absolutně nadšená. Podle mě nic tak takového neexistuje.“

Gabriel


„Rozpouští bolest, stagnaci, vnitřní vzdor a zlost. Jemně, citlivě přeměňuje a rozpouští odmítání dané situace, obranné mechanismy, které si člověk vytvoří, aby přežil bolest ze ztráty. Vytváří prostor v srdci pro nové otevření se. Umožňuje znovu cítit vděk a lásku v místech, kde před tím byla bolest nebo stesk. Napomáhá udělat krok vpřed a postupně najít v sobě smíření, obnovit lásku, vnitřní sílu a ztracenou důvěru v život a přijmout tak celý koloběh života a smrti.”
Lenka Jourová
klinická logopedka


„Meditace Rozloučení s našimi zemřelými mi přinesla další krok k osvobození. Je vedená velmi jemně, citlivě, ale pevně. To je pro mne důležité, protože tyto očistné procesy, které se dotýkají našeho nejhlubšího nitra, musí být z mého pohledu vedeny bezpečně a průvodkyně musí vědět, co přesně dělá, kam nás vede a jaký je cíl. Meditaci jsem prožila naplno a vědomě. Pomohlo mi dát si ruce na srdce a následovat často připomínanou instrukci „dýchej“. Proces je intenzívní, až se člověku tají dech. Instrukce, vlastně spíše návrhy a doporučení, jsou v příjemně pomalém tempu. Je dost času vše prožít do hloubky. Doprovodná hudba je příjemná. Tamary hlas vyvolává pocit bezpečí a plynutí. Závěr meditace je samo světlo v nebi, ale my zůstáváme nohama pevně na Zemi. Po meditaci jsem cítila úlevu, něco mohlo odejít a přišel léčivý spánek, jako už dlouho ne.
Doporučuji všem. Děkuji, Tamaro, za Tvou práci a péči.“


Alena Rybová, 42 let, Praha