🌷 Pojď proměnit svůj vztek v lásku a vášeň! Ještě do 9.4. stihneš naskočit do online kurzu Jarní rozkvět ženskosti! Klikni TADY 🌷

ONLINE KURZ

Slza na tvé tváři

Proměň svůj smutek ze ztráty ve smíření.

Vhodné pro ženy i muže.

Tento kurz je Ti kdykoli k dispozici.

Zemřel ti někdo milovaný? 

Tvé srdce krvácí a proud slz nejde zastavit? 

Nebo už tvé srdce zkamenělo a přestala jsi žít? 

Je jedno, zda se to stalo nedávno nebo před mnoha lety. Pojď, vezmu tě za ruku a krok za krokem spolu projdeme údolím smutku, abys našla/našel smíření a znovu spatřil/a krásu Života.

Co o tomto tématu říkají ti,
kteří jím již prošli

Martina
Po všech zkázách a katastrofách v životě jsem hledala spoustu různých zdrojů, kde bych mohla zpracovat to odmítnutí a ztrátu. Našla jsem ty zdroje, ale vždy jsem cítila, že je to potřeba dělat s dalšími lidmi, kterých se toto téma také týká, že je to naprosto podstatné pro to hojení, takže jsem strašně ráda, že se to událo takto online a že můžu i ze zahraničí, kde žiju, se takto zúčastnit. Ohromně mě to potěšilo, že se to konalo a mám z toho radost. Je to skvělý počin tento kurz! Konečně jsem našla tu truchlící skupinu, tak jsem za to ráda, je to nesmírně hojivé. Moc děkuju!
Martina
Hana
Po rituálu smrti cítím nesmírnou úlevu spojenou se smířením, s vyjasněním mnoha věcí, o kterých jsem současně ani nevěděla. Po skončení jsem měla neskutečný pocit všudypřítomné maximální lásky ve smyslu božské všezahrnující lásky. Pomalu to vyprchávalo a zbyl po tom hezký reálný pocit, který chci aby mi zůstal navždy, nebo se vylepšoval. Hodně mě to zklidnilo a smířilo. Rituál pro mě přišel v pravou chvíli a měl maximální dopad.
Hanka
Jana Slavíčková
Při práci s odcházením mi pomáhají rituály, jejichž nezbytnou součástí je meditace. Klient má v podstatě možnost si přivolat zemřelého. Často přichází s tím, že se nestačil rozloučit, říct podstatné věci. I když se vědělo, že blízký umírá, nemluvili o tom, neřekli si podstatné věci. Tak, jak to někdy bývá. A často to jsou nenarozené děti a s nimi roky nevyplakaných slz, popřené a vytěsněné bolesti. Proto jsem s vděčností uvítala nahrávku meditace Rozloučení se zemřelými, kde Tamara velmi jemně a citlivě provází na cestě k otevření se, uvolnění a vyslovení všeho, co má zaznít. Tamara dává prostor, čas, nikam netlačí. Naprosto jistě a pevně však směřuje k tomu, aby meditující udělal to, co je v dané chvíli pro něj možné. Vzniká tak prostor, kde se mohou dít zázraky. Kouzlo této meditace vidím v tom, že si ji mohu opakovaně pouštět a postupovat svým tempem. Krůček po krůčku, s respektem a citlivostí sama k sobě. Meditace neslibuje, že vše bude odpuštěno a přijde smíření. (I když i to je možné!) Vidím v ní však mocný nástroj, který pomáhá při procházení si procesem truchlení a vyrovnávání se se ztrátou. A je jedno, jestli mě ztráta postihla nedávno, nebo před 20 lety. Tamařin laskavý hlas je podporujícím průvodcem, cítím z něj, že si sama prošla svým a ví dobře, o čem hovoří. Je autentická a mohu jí důvěřovat. Vím, že tuto meditaci budu doporučovat svým klientům jako pomocníka na doma. Stejně tak mohu doporučit projít si rituálem Smíření se smrtí, který Tamara pravidelně pořádá.
Jana Slavíčková
k smrti dobrá koučka, koordinátorka terénní služby perinatální provázení, koordinátorka akcí „K smrti dobrý festival“ a „K smrti dobrý kafe“

Nestihl/a ses rozloučit a říci vše, co máš na srdci?

Říkáš si „Proč se to muselo stát právě mně?“

Máš pocit, že nic nemá smysl.

To není tvoje vina! 

Pro naši společnost je smrt stále tabu a všichni děláme, že neexistuje. 

Proto je to takový šok! 

Nejsi v tom sama/sám. I ty můžeš zahojit tu šílenou bolest a znovu se zamilovat do života!

Jak to vím?

Už jsem tímto procesem truchlení provedla naživo i online stovky lidí.

Jak na toto téma reagují muži?

Irena
Tamarko, chtěla bych poděkovat za tento kurz, protože byl v obrovské jemnosti a lásce a cítila jsem velkou něhu, co jsi do něj dala. Už před třemi lety jsem chtěla jít na živý rituál, ale nikdy mi to nevyšlo, tak jsem si moc přála prožít to takto alespoň online. Tenkrát jsem Tě oslovovala po úmrtí mé tchýně, úžasné ženy, o kterou jsem pečovala u nás doma. Také mi zemřela maminka, když jsem byla malá, pak babička, takže smrt je taková moje učitelka již mnoho let. Když jsem procházela tímto kurzem, moc jsem si uvědomovala to postupné uzdravování a přijímání té skutečnosti toho, co se vlastně dělo a co jsem prožila a ty tvoje meditace mne neskutečně pohladily a znovu se nějakým způsobem dotkly, v tom krásnu, té smrti a to vnímám jako velký dar, že se to proměnilo. Jsem moc ráda, že jsem si to mohla alespoň touto cestou projít. A ten závěrečný rituál je tak krásný, že mne velmi obohatil na mé cestě. Udělalo mi to moc dobře. Máš nesmírně příjemný hlas, takový uklidňující, hladivý. Vnímám, že ty nádherné meditace si ještě potřebuju znovu poslechnout. Prožila jsem je v takové jemnosti, což vnímám, že jsem udělala velký krok k sobě a té své bolesti. Vnímám, že každým krokem blíž k smrti jdu blíž k životu a to je pro mne nejcennější na té smrti. Samotnou mne překvapilo, že jsi toto téma dala do onlinu, ale člověk si může těmi částmi hezky projít sám a naopak mi přijde fajn, že si s tím člověk může pobýt daleko delší čas, když se mu dějí procesy a potřebuje si je zpracovat. Vždycky jsem si na každou část udělala prostor a pobyla si s tím. Vnímám to jako hodně cenné pro mne samotnou, že jsem si to dopřála takto v tom dostatečném prostoru. V dnešním světě jsme naprosto odříznutí od možnosti prožít smutek ve skupině. Moc se to nenosí, rychle se to zavře, protože už na to není čas, tak jsem i v tomto ohledu za tento kurz vděčná. Zároveň jsem v kontextu smrti prožívala „smrt matky“ ve vztahu s mou dcerou, protože dospívá a cítila jsem, že potřebuje ta „stará“ matka umřít, aby se mohla narodit ta nová, víc chápající, soucitná.
Irena
Vladimír
Dobrý večer, chtěl bych Vám poděkovat za možnost absolvovat meditaci o smíření se smrtí. Meditace mne vrátila v čase o 20 roků zpět do doby, kdy zemřela moje manželka. Ten den se mi zhroutil svět a jen díky svým dětem jsem dál bojoval s nepřízní osudu. Ještě bych chtěl napsat, že moje manželka spáchala sebevraždu. Nikdo neví proč se to stalo, protože odešla bez slůvka rozloučení a ani žádný vzkaz nezanechala. Kdo tuto situaci nezažil, tak asi nepochopí, jaký je to strašný šok, když vám z ničeho nic odejde ze světa člověk, kterého milujete. Po její smrti jsem hledal pomoc u psychiatra, různých psychologů aj… Každý z nich mi určitě v něčem pomohl, ale hlavní problém byl u mě. Nedokázal jsem přijmout její smrt. Hodně dlouho jsem s tím bojoval a i když čas otupil bolest, tak pořád mě to trápilo… Myslím, že mě vaše meditace pomohla, protože jsem jí mohl opět obejmout a rozloučit se. A nejen s ní, ale i se svými rodiči, ale i tchýni a tchánem. Moc Vám děkuji.
Vladimír
Voják
David
Úžasné! Děkuji Ti mockrát Tamarko! Příjemná hudba a Tvůj milý, hladivý hlas mi umožnil zažít překrásné rozloučení s mým zesnulým kamarádem. Krásně vedené dýchání, pěkně hluboké, tak jak mám rád. Úžasně sestavená meditace, už se těším, až ji koupím své mamince… Krásná práce, jen tak dál, ať se daří.
David
Přírodní řemeslník

Jak bude vypadat tvůj život, když tímto kurzem projdeš?

Jak kurz probíhá?

Na mail dostaneš přístupové údaje do členské sekce na webu, kde můžeš kdykoli sledovat všechna videa a postupovat podle nich, a také si stáhnout a vytisknout Inspirativní listy, do kterých si můžeš psát a malovat. Nalezneš tam také bonusy a dárky.

Do kurzu získáš neomezený přístup po dobu 365 dní, nádherné meditace a Inspirativní listy Ti zůstávají navždy.

 

Výhody:

* kurzem můžeš projít jednou, během jednoho dne či večera nebo si naopak jednotlivé kroky rozložit tak, jak Ti to vyhovuje, klidně do celého roku
 

* nemusíš nikam jezdit, můžeš kurzem procházet v klidu a pohodlí svého domova

* pokud živá skupinová práce není Tvůj šálek kávy, můžeš si takto dopřát rituál jen sama/sám se sebou

* oproti živému rituálu Ti nic neunikne, můžeš se ke každému kroku celý rok vracet

Co kurz obsahuje:

Co se stane s tvou bolestí, když nevstoupíš?

Můžeš to změnit!
Srdečně tě zvu ❤️

Cena transformace tvé bolesti v požehnání:
4 400 Kč

Co na této práci oceňují ti, kteří jí již prošli

Petra
Vstoupit do zranitelnosti chce velkou odvahu. Byla jsem naučená dělat, že bolest nic není, neřešit ji, dělat, že neexistuje. Teď však vidím, že je nutné ji přijmout, aby mohla odejít. Vede mne to k dětským zraněním ze ztráty. Být k sobě laskavá a neodsuzovat se. Mít se sebou soucit.
Petra
Štěpánka
Ač jsem o mnoho let starší, je mi už přes 80 let, byla jsem mezi vámi tak ráda! Moc děkuji.
Štěpánka
Bára Křížová
Jsem za vše moc vděčná. Připadá mi to jako takové „evropské minimum“ – něco, co je důležité vědět a prožít si v souvislosti se smrtí v kultuře, která tuto součást života tabuizovala, prodchnula strachem a odmítnutím a vytlačila za zdi nemocnic. Myslím, že zde velmi málo umírajících a jejich příbuzných dostává adekvátní podporu v tomto zlomovém okamžiku a po něm, a z tohoto pohledu vidím celý rituál věnovaný smrti jako moc důležitý, neboť budu dříve či později konfrontována se smrtí svých blízkých i svojí vlastní. Dva dny po našem „umíracím“ víkendu jsem zjistila, že čekám miminko.
Bára Křížová
Controllerka
Lucie Loona
Tami, úžasně artikuluješ, máš nádherný, laskavý, něžný hlas, andělsky léčivý, přesně dělaný na tyto hluboké vnory, pro rozvoj pravé hemisféry, je prostě cítit tvá osobní zkušenost a dlouholetá praxe a znalost této meditační práce. Dáváš dostatek prostoru pro vnitřní příběh a máš úžasné nemanipulující provázení, tvá slova jsou skutečnou inspirací. Máš skvělou složenou hudbu. Krásný prožitek u meditace Loučení se zesnulými - setkání se zesnulou babičkou, které bylo tak naplňující a touto meditací dokončené. Babička tehdy řekla, že odejde až mě uvidí šťastnou, pak bude mít klid :-). Nestihla to, odešla dříve, ale asi ne zcela… a tak jsem ji nyní představila svého muže, moc se ji líbil a řekla jsem jí, “babi, teď jsem šťastná, s ním jsem celá” a pak mohla skutečně odejít, celá. Objevila se světelná cesta, na konci na ni čekal děda a ona šla do druhého světa za ním. Obrazy přicházely spontánně samy za sebou, ještě dříve, než jsi ty samé vyslovila… most ze srdce atd. Děkuji ti, mohlo se uzavřít.
Lucie Loona
Taneční koučing, DJka, průvodkyně žen na jejich cestě osobnostního a duchovního rozvoje, vizionářka

Proč bys měla důvěřovat právě mně?

V kurzu mi asistuje má skvělá učednice Martina Mana Novotná

Ve svých 40 letech jsem se vydala na Cestu ženy, protože jsem měla silnou potřebu “něco se sebou udělat”. Prošla jsem si všech třináct rituálů a cítila jsem, že v nich postupně nacházím kousky sama sebe. Tamarou Melissou vedená rituální práce mi dávala velký smysl a tak jsem moc ráda, že jsem se mohla stát její učednicí a jsem teď třetím rokem ve výcviku Provázení transformačními rituály Cesta Ženy.

S manželem máme rodinu se čtyřmi dětmi a v loňském roce jsme si prošli ztrátou nenarozeného miminka. Od té doby spolupracuji na vedení kruhů pro rodiče s perinatálním hospicem Dítě v srdci. Začínám vést i ženské kruhy v Dobrušce a individuální vyživující péči pro ženy.

Původní profesí jsem stále učitelka na druhém stupni soukromé školy Mozaika v Rychnově nad Kněžnou, kde společně budujeme respektující bezpečný prostor pro vzdělávání a vědomou výchovu dívek a chlapců ve školním věku.

 

Celý kurz doprovází nádherná hudba Alex Šimegové, kterou složila a nahrála přímo pro tuto příležitost. 

Jak sama říká: 

„ Vytvorila som klavírnu hudbu pre nádherný, hlboký, vyživujúci, láskavý dušičkový online program. 

Každý, kdo v tejto výkonom poškodenej době pripomína našim srdciam, že při spracovávaní bolesti si člověk může dať priestor cítiť všetko, nie len to, čo od nás spoločenská norma očakáva, má moju úctu. 

Táto milovaná sprievodkyňa žien Tamara Melissa dokáže stáť při človeku v prechodových životných etapách bez príkras tak nechovejne ľudsky. 

Priatelia, toto považujem za perlu v šperkovnici ženy. 

Zo srdca doporučujem.“

Ještě váháš?

Pokud ti zemřel někdo blízký, tento kurz ti přinese úlevu, ať se to stalo kdysi dávno nebo je to čerstvé. Dokonce to ani nemusel být člověk, ale třeba i zvířecí kamarád.

Zvu tě na Cestu truchlení, která tě dovede do místa smíření ve tvém srdci.

Co lidé nejvíce oceňují na práci se mnou?

Gabriel
Milovaná Tami, toto je klenot. Jsem v absolutním úžasu. To úvodní slovo, kdy se to mohlo stát, je naprosto bombastické…v tom vyjmenování si uvědomí člověk všechny své části, předky, každá část se ozývá, ano to znám, v tom výčtu si člověk uvědomí, že není jediný, že není sám, komu se něco takového stalo… už jen ten úvod je tolik hojivý a podpůrný... opět okamžité přijetí, důvěra díky hlasu, kombinace dynamiky slov a hudby, naprosto úchvatné. Slova, která volíš, to je umělecké dílo, jsi naprostý talent... vážně… jsem z toho absolutně nadšený. Podle mě nic tak takového neexistuje.
Gabriel
Alena Rybová
Meditace Rozloučení s našimi zemřelými mi přinesla další krok k osvobození. Je vedená velmi jemně, citlivě, ale pevně. To je pro mne důležité, protože tyto očistné procesy, které se dotýkají našeho nejhlubšího nitra, musí být z mého pohledu vedeny bezpečně a průvodkyně musí vědět, co přesně dělá, kam nás vede a jaký je cíl. Meditaci jsem prožila naplno a vědomě. Pomohlo mi dát si ruce na srdce a následovat často připomínanou instrukci „dýchej“. Proces je intenzívní, až se člověku tají dech. Instrukce, vlastně spíše návrhy a doporučení, jsou v příjemně pomalém tempu. Je dost času vše prožít do hloubky. Doprovodná hudba je příjemná. Tamary hlas vyvolává pocit bezpečí a plynutí. Závěr meditace je samo světlo v nebi, ale my zůstáváme nohama pevně na Zemi. Po meditaci jsem cítila úlevu, něco mohlo odejít a přišel léčivý spánek, jako už dlouho ne. Doporučuji všem. Děkuji, Tamaro, za Tvou práci a péči.
Alena Rybová

Máš otázky?

Napiš mi na tamara@cestazeny.cz

Těšíme se na láskyplnou Cestu s tebou,
Tamara a Martina