Přihlášení k odběru novinek

SPAGYRICKÁ BIO KOSMETIKA

Nyní si můžete zakoupit:

Meditace Písně Obrazy

VAŠE DOJMY

Zde nám můžete napsat své dojmy a pocity z prožitých akcí:
Milá Tamaro,

Tvá slova v meditaci Hojení vnitřního dítěte se nádherně poslouchají a vyvolávají ve mně pořád stejné pocity a myšlenky. Na mé tváři se střídají úsměvy, ale přišly i smutné vzpomínky (odešel mi tatínek a tak vzpomínka je vždy bolavá). Vrátila jsem se na krásná místa. Pocity byly smíšené. Mé tělo příjemně brnělo, nádherně se nadechlo a uvítalo sluníčko, které teď ze mě opět září.
Věřím, že Tvůj nový "projekt" bude krásný, jako vše. Jsi člověk, který ať sáhne na cokoliv, tak to rozkvete.
Jsem ráda, že děláš tuto práci pro nás ženy. Dodnes čerpám z chvil, které jsme spolu před mnoha lety byly. Moc mně to dalo. Byla jsem na více tanečních a masážních kurzech., ale žádný se nevyrovnal těm tvým.

Moc ti děkuji a přeji jenom samé usměvavé dny.

Irena Lněničková, 3.březen 2021
Mila Tamaro,

chci ti zase podekovat za online Heart Dance, ktery jsi vedla 27.1.2021 pro mensi kruh zen.

Tim, jak byl kruh komorni a maly, o to vetsi veci se v nem mohly otevrit.

Tema osobnich hranic vuci sobe, detem, rodine, pratelum, nekonecny kolotoc pece o mensi i vetsi deti, zdroje zenske sily, strach, podrizenost a pocit nedostatecnosti vuci nasim otcum nebo muzum. A mnoho dalsiho.Tak obohacujici sdileni a seskupeni zen jsem uz dlouho nezazila - vse se nejakym zazrakem propojilo v pevny a bezpecny kruh. Jakoby byly vsechny zucastnene zeny moje sestry, jen mi bylo na konci moc lito, ze jsme se nemohly fyzicky obejmout a ten kruh propojit opravdovym dotykem. Alespon tedy ocima, sidlenim a naslouchanim.

Kruh se pro me chystal uz od pondeli, kdy jsem se starsim synem pozorovala Mesic s "kruhovou duhou" okolo, vysoko na nebi. Co to vlastne znamena, takovy vesmirny ukaz?

A stejny Mesic pak zaril i pri zacatku vcerejsiho kruhu. Brana pro odvazne srdce - Lvi uplnek - jak ty rikas :)

Proto tedy ty zeny, ktere si dokazaly vydobyt svuj cas pro sebe, predat deti, zavrit dvere, najit vonny olej a svicku, mohly tentokrat cerpat neobycejnou porci podpory, pochopeni a niterneho prozitku lasky k sobe i svym blizkym.

Promenit okamzite nedorozumeni na pochopeni, strach na odvahu a nadeji, bolest na ulevu.

Vyzivit se do srdce i nitra, do celeho sveho tela. Uvolnit se v tanci, tancit sama se sebou a s ostatnimi na dalku.


Pruheh meditace byl pro me prekvapive tezky, ale byla jsem vdecna sama sobe, ze jsem ji prozila svym zpusobem a jak se pak ukazalo, uplne genialne a spravne. Ze jsem neutekla, kdyz to bylo nepohodlne.

Ze jsem vytrvala a pockala, co se bude dit dal. A ze se toho delo...

Kouzlo tvych ritualu spociva pro mne v tom, ze stojate kalne vody a emocionalni i fyzicke blokady v tele dostanou skrz "odvahu se zucastnit a procitit svoje pocity a telo" impuls ke zmene, zlepseni, k provetrani, k vycisteni.

A davky jsou presne takove, kolik dana zena unese a potrebuje. Vzdy jemne.

Nevim, jak to delas, ale drzet tak bezpecny, pevny a laskavy prostor je opravdu dar od Boha. Jde ti to skvele!


Jeste chci napsat, ze povzbuzuji dalsi zeny, aby to zkusily. Ze nebudou nikdy litovat. Je to lepsi, nez lze vubec popsat a predstavit si.

Je to ZENSKY KRUH a jeho sila a moudrost je nevycerpatelna. Protoze uz nedereme peri kolem jednoho stolu a moudrost zen se nema jak predavat, je dobre si kliknout na odkaz a jednoduse se pres online prenest do toho sameho okamziku, jako prozivaly nase prababy.

Je to porad to same, zeny resi porad to same, lasku, smrt, zivot, radost, deti, sebe, muze, hospodarstvi, penize, vztahy, nenarozene deti, bolest, nemoc, vycerpani, silu, praci... jen jinou formou. Vse se opakuje, jako nas mesicni cyklus, jako uplnek na obloze, jako noc a den, jako zima a leto.

Pri svych poslednich lunarnich dnech jsem velmi touzila po setkani s zenami z filmu Cerveny stan, potkat jedinou dceru kmene Dinah, setkat se s ni, obdivovat ji. A ted se mi to splnilo, Dinah a jeji matky ziji v kazde z nas a jsme obklopeny neviditelnym zenskym kruhem.

A je nezbytne, aby zena, ktera chce tuto silu cerpat, do kruhu sama vstoupila. Jit tomu naproti, vzit si sou silu zpet.

A tak jdeme a hledame a jedine co muzeme najit je najit sama sebe.

Pak se deji zazraky.

Dekuji ze celeho srdce zenam, ktere se do kruhu pripojily, ta vzajemnost a otevrenost byla nadherna.

Je to prace nas vsech.

Alena Rybová, 6.únor 2021
Ahoj Tami, ráda bych Ti napsala, že můj záměr "umět pracovat s energií jako Tamara", :-) už měsíc žiju!!! Prostě se to od Sedmého nebe děje. Mám celý měsíc takovou spoustu energie, chutě pracovat, tvořit, dělat, neodkládám! Faktorů je asi víc, ale to je úplně jedno. Uvnitř se něco prostě konečně hnulo, zapadlo nějaké puzzle. Po tomhle "fyzickém stavu" jsem toužila několik let! Modlila se, zpracovávala, řešila, toužila a je to tu.
Moc ti děkuji, anděli!!!

S láskou,

Linda Malenovská, 15.listopad 2020
Rituál Smíření se smrtí

Je to už více než týden, co jsem se zúčastnila tohoto rituálu. Překvapila mě síla a účinnost online spojení s kruhem a průvodkyní. Vím, že Tamara dokáže divy, ale online zázrak na počkání jsem zažila poprvé.

Přestože jsem se na tento rituál chystala pět let, můj čas přišel až letos.

Měla jsem možnost si poslechnout meditaci Rozloučení s našimi zemřelými už před rituálem. V ní jsem se setkala s blízkou duší, jejíž tělo odešlo násilnou smrtí před 13 lety. Moc jsem potřebovala zpracovat trauma z tohoto odchodu, což se každý rok dařilo o malý krůček. Ale stále tomu něco zásadního chybělo, co jsem nedokázala najít a udělat. První poslech meditace mě spíše roztrpčil - ale to už byla příprava na prožitek celovečerního rituálu.

Na začátku rituálu jsme měli vyslovit svůj záměr - můj záměr byl rozloučit se a nemuset už dál nést ten těžký kříz této události, který mě dostal na velmi dlouho dobu až na dno propasti. Pustit a sama letět.

Během dynamické fáze rituálu - práce s tělem - jsem pocítíla obrovské, dosud nevypuštěné a neprojevené emoce, celou škálu, které je člověk schopen.

Následná práce v klidné fázi mohla dokončit, co začala fáze dynamická - setkání s touto bloudivou duší, vysvětlení, smíření a odpuštění. Pochopení a přijetí. Ale ne takovéto zpracování v mysli, ale tryskající z hloubky srdce a z poznání toho, co nás přesahuje a čeho jsme součástí.

Bylo to TAK OSVOBOZUJÍCÍ. Tak dlouho jsem se snažila k tomu dojít, propustit tuto duši a také sebe. Dlouhých třináct let, kdy jsem se nemohla rozloučit. Prožitek té dávné události byl tak krajní, způsob odchodu tabuizovaný a takový, že jej tato společnost neodpouští. Zkáza.

Stalo se to, mohla jsem se rozloučit, až když uzrál čas, v bezpečném prostoru mého domova, v bezpečném a hlídaném prostoru rituálu pod bdělým dohledem Tamary. Jako bych setřásla obrovský balvan ze svých zad a ze srdce.

Během závěrečné meditace jsem se mohla potkat i s dušemi mých předků, pocítit vděčnost toho, že jsem z nich vzešla a spojuje nás rodová linie.

Nejsou slova, kterými bych dokázala vyjádřit doopravdy svou vděčnost za tento rituál.

Tak to jen zkusím - děkuji, milá Tamaro.

A., 13.listopad 2020
Sedmé nebe s Tamarou online pro mě bylo velice překvapivé. Přestože jsem četla sdílení klientek, jak to vše funguje i online, byla jsem velice skeptická. Přeci jen Tamary osobní přítomnost a léčivý dotek jsem zažila mnohokrát na živých akcích a říkala si, že bez toho to nemůže být ono. Potřebovala jsem ale od ní inspiraci a tak jsem si řekla, že i "povídání" bude fajn. :-) Na konci sezení jsem byla opravdu v šoku. Celé to proběhlo tak, jako kdyby Tamara byla skutečně se mnou u mě doma. Doteď jsem v úžasu, jak to fungovalo. :-) Bylo tam vše. Emoce, "dotek", tanec, hluboké propojení a léčení, Tamary hmatatelná 100% přítomnost.

Moc ti děkuji, Tamaro. Jsem ti opět a stále velice vděčná za tvou úžasnou práci.

Linda Malenovská, 5.listopad 2020
Ahoj Melisso,

děkuji za krásné a vyživující setkání, které pro mě mělo velkou hloubku a přesah.
Do tohoto online rituálu Smíření se smrtí jsem vstupovala s jiným záměrem a postupně se mi vyjasnilo. Ke konci našeho setkání se mi silně otevřelo téma ženské rodové linie. Má dřívější nepřijetí některých situací a dějů s kterými jsem se mnoho let nedokázala smířit, se změnila v pochopení, lásku, soucit, sounáležitost,, přijetí a jasnost.

Přeji Ti krásné dny a plynutí.

Alena Zahira, 31.říjen 2020
Milá Tamarko,

chtěla bych Ti poděkovat za online setkání v Sedmém nebi. Příjemně mě překvapilo, že i online interakce může fungovat. Vnímala jsem, že část ve mně se uvolnila, rozpustila. Mohla jsem konečně po delší době brečet a cítit se blíž u sebe. Práce s vnitřním dítětem bude asi na delší dobu (zkouším i doma praktikovat Tvoje doporučení), takže určitě budu ráda, když se budeme moct potkat znova, ať už online nebo "naživo" :) 

Moc děkuji.

Adéla, 30.březen 2020
Reference na první ONLINE Rituál (jarní rovnodennosti) 24.3.2020:

Byl to úžasný online zážitek a i když jsem v jedné části tvého rituálu fyzicky tancovala sama v pokoji, tak díky našemu propojení jsem sama nebyla, ta rituálová energie je silná live i online, nádherné, děkuji. Radka

Milá Tamarko, chci Ti napsat, jak jsem vnímala včerejší rituál. Elí se do tance položila úplně přirozeně a několikrát mi sdělovala… .to je Tamara? Jí tak září oči. A další “žena”, 12letá Mája jen občas nahlédla do obýváku, stále si libující v džínách se náhle objevila převlečená v baletním dresu na špičkách “jela si to své”. A můj muž přišel domů až v momentě, když všechno utichlo a slastně odpočívalo...
Včerejší propojení bylo něco posvátného, ale zároveň tak všedně normálního jako poslední dva týdny život sám. Mé srdce se otevřelo, starosti, strachy, smutky a bolesti se rozplynuly v prvních pohybech těla. V meditaci jsem cítila pevné zakořenění a bujnou korunu sahající až k nebesům. Stejný pocit mnou projel nedávno na procházce lesem, kdy jsem stála opřená o statný starý dub a cítila jeho živoucí mízu.
Se stejným pocitem jsem se probudila ráno
Vážím si Tvého laskavého vedení a propojení s ostatními.
Děkuji z celého srdce.
Dita
PS: tančila jsem s Tebou téměř po sedmnácti letech

Milá Tamaro, děkujeme ti za krásný rituál dnešního večera. Jsem hluboce vděčná za to že jsem součástí a že mohu stále více otevírat mé srdce a taky, že má dcera je toho součástí a může se otevírat se mnou. Cítím, že právě prožitek přes tělo, srdce a mysl je tím tancem života. A já jsem nesmírně za něj vděčná a dodalo mi to velkou sílu jít za tím, co mě volá a cítím právě podporu nás všech, co jsme dnes večer zažili toto propojení a lásku. DĚKUJU ZA TO, ŽE TO PRO NÁS VŠECHNY USKUTEČŇUJEŠ!
S láskou a vděčností Simona a Elenka Slagmolen

Děkuju Tamarko, děkuju i vám ostatním. cítila jsem sebe, vás, energie proudila. bylo to nádherné, dojemné. nádherné je být doma a i s vámi ve vašich domovech. nejvíce cítím přesah rodiny a domova. tančila jsem v kuchyni kolem stolu. v srdci domova. děkuju a dobrou noc.
Míša

Prožila jsem hluboké smíření s tátou. Tančili jsme spolu. Byla jsem jako malá holka. Cítila jsem v něm oporu, bezpečí stabilitu. Děkuji. Jsem za tento způsob vděčná, když to nejde fyzicky. Mockrát děkuji, bylo to hluboké. Přeji dobrou noc a sladké čistě zářivé sny.
Takara

Prožila jsem krásný večer. Jsem tu sama v prázdném domě a vy jste ho najednou zaplnili a byli tu se mnou. Cítím příjemnou únavu - myslím, že budu spát jako miminko:-). A zároveň jsem občerstvená. Děkuji moc! Tamaro, opravdu krásné!
Barbora

Milá Tami, bylo to úžasné, děkuju z celého srdce, funguje to, new relity is here!!! Jsi Tvůrkyně lepšího světa. Miluji Tě. U nás je nedostatečný signál videa a zvuku, sledovala jsem do koce (i s Toníkem chvilku tancovala, říkal, "ta teta je moc krásná").
Edi

Děkuju, jsem vděčná za to propojení...
Zdenka

Tamarko, moc dekuji. znovu citim tlukot sveho srdce.
Katka

Citim se ozivena, klidna, volnejsi, krasa, dekuji Ti i vsem zucastnenym
Jana

Cítím smíření, klid, vyrovnanost
Jane

Tami dakujem z celého krasne uvolneného a ocisteneho srdiecka...fakt to funguje....si skvela
Katarína

Děkuji za krásný včerejší rituál, skončila jsem dříve, ale moc ráda jsem tě viděla, jsem vděčná za propojení Ještě rituál pracoval pak ve snech....
Jana

Tamara, 29.březen 2020
Rituál smrti - aktivní meditace, tanec, zpěv, dech, křik, smích, pláč, bláznění, jemnost, mystika, sdílení, smutek, odpuštění, pochopení, přijetí, souznění, úcta, vděčnost, radost, nadhled, život, láska a svoboda...také výborné jídlo a medovina, nádherná příroda, úžasní lidé, oslava samhainu a nového roku :-) SRDEČNĚ DĚKUJI !!!

Kateřina, 4.listopad 2019
Milá Tamaro,

ráda bych ti poděkovala za tvůj úžasný cyklus rituálů Cesta ženy, který mě oslovil díky tématům, které jsem v té době řešila a když jsem viděla obsah jednotlivých rituálů od zrození, léčení vnitřního dítěte, vztahu matky, otce, sexuality, partnerství a dalších silných témat až ke smrti, neváhala jsem, šla do toho a stálo to za to :-). A opravdu, tolik darů jsem dostala, tolik emocí a zranění, radosti i bolesti co jsem si prožila, vyléčila, propustila, obrečela, vyvztekala, usmířila a transformovala nejen ve vztahu k sobě, ale i k mé rodině současné i původní, ale také k lidem, kteří prošli mým životem.. Byla a je to krásná cesta při práci na sobě, slovy se to nedá popsat, to se musí prožít, jsou to velice účinné rituály s technikami pracující s tělem, duší i duchem, probudila jsem se do života a je nový, krásný a barevný, prostě žiji jinak, vědomě.. :-)
Ze srdce děkuji za tebe.

Radka, 20.srpen 2019
Milá Tamaro❤️Z celého srdce Ti děkuji, že si mě a nás všechny na Měsíční chýši opět přivedla k životu a radosti v ženském těle. Jsem šťastná a propojená a budu se snažit si to prohloubit. A myslím, že stejně velké díky ti posílají i naši muži :) To, oč jsme usilovaly horem dolem najednou dostáváme jako na zlatém podnose... Miluji Tě a ještě jednou děkuji a klaním se :)

Anna, 19.srpen 2019
Měsíční chýše – rituál dosycení chybějící iniciace do dospělosti

Milá Tamaro, pořád nemám slov, tak to nechám proudit přes ruce. Přestože jsem unavená jak pes a
moje tělo je totálně na kousky, tak je mi krásně. Krásně není to slovo, je mi PLNĚ. OPRAVDOVĚ. Jsem
ve spojení sama se sebou, celá se cítím, a hlavně se vyjadřuju daleko svobodněji. Sice to je opravdu
nezvyk, protože to naráží na moji identitu „láskyplná máma“, „hodná, příjemná, milující žena…“, ale
je to pravdivé, a to je pro mě nejvíc. Před rituálem jsem prošla jedním procesem online, léčili jsme
2.čakru a moje spodní tělo bylo úplně v pohodě. Jediné, co jsem cítila, byl obrovský tlak v krku,
knedlík, který mě strašně dusil. A přesně to jsem pustila při rituálu. Sice nemluvím – mám vychlastaný
hlas z toho řevu asi, možná jsem i prochladla – ale cítím, že se toho strašně moc uvolnilo. Moje
angíny v dětství (první angínu jsem dostala už jako mimino v 9ti měsících!?). Sebevyjádření pro mě
bylo vždycky téma, úzce spojeno s hněvem, tak jsem ti moc vděčná, že mi umožňuješ to vše ze sebe
dostat. Miluju tvojí práci. Tělesnou, živočišnou, je to tak obrovsky léčivý!!! DĚKUJU. Strašně mě to
dojímá, jsem ti nesmírně vděčná a jsem vděčná sobě, že do těch šíleností jdu. :) :)

Když jsi vysvětlovala, jak bude rituál probíhat, tak se mi zvedl žaludek a
byla jsem úplně paralyzovaná. Napadlo mě, že možná právě přišel ten okamžik, kdy se konečně
zbavím toho strašnýho strachu a hněvu, který mám, když se mluví o znásilňování žen, násilí na ženách
obecně. Nakonec to vůbec nebylo o tom, což mě překvapilo (nebo možná ano, ale na jiné úrovni,
neobjevily se žádné obrazy). A to jsem do toho fakt šla naplno. Ovšem šlo ven strašně nevyjádřeného
hněvu, pak hněv na muže konkrétně. Vjela tam do mě
šílená zuřivost. Taková, která zabíjí. Takže jediný vjem mám – fakt jsem ho zabila, uškrtila či co a
pocit satisfakce – ale pak to najednou přestalo jako když střihne a neuvěřitelně zřetelně si pamatuju
ten moment, kdy jsem ucítila „něco“, asi obrovskou vnitřní sílu a neohroženost. Pocit, že se už
nepotřebuju bránit a kopat kolem sebe, nemusím nikoho zabíjet, protože mě NIKDO nemůže
skutečně zničit, ublížit mi. Teď mi tečou slzy, protože jak to píšu, tak si uvědomuju, že tohle je můj
celoživotní hluboko zakořeněný vzorec - „musím se bránit, musím se zachránit, nikdo mě nesmí
zranit“ (navenek pořád pocit vzdoru). Děkuju. Ten pocit obrovské vnitřní síly. To je k nezaplacení. A
pak přišla obrovská vášeň, ale taková „tichá“…neokázalá. Vnitřní. A neuvěřitelný pocit „smyslnosti.“
Měla jsem pocit, že jsem se proměnila v hada. Něco, co ve mně vždycky bylo, i jsem si to
uvědomovala a asi i projevovala, ale tohle bylo někde z větších hlubin, hluboko v těle i v duši.
Obrovská síla. To bylo tak nádherný, tak smyslný, tak obrovsky silný. Jako bych rozrazila vrata
k mému tělu, k ještě větší sexualitě, ani nevím, jak to popsat. Bylo to jako tanec, ale někde ještě
z hloubi mého lůna. Nádherný.

No a prakticky :) :) jsme s mužem prožili tak neskutečný milování, že z toho mám ještě teď mrazení.
Úplně jiný místa, jiný pohyby, mručela jsem jak kočka. :) :) Poslouchat se bylo úžasný! Takový
hluboký, z nitra, z hloubky. Cítila jsem, jak jsem se mu úplně odevzdala, nepotřebovala jsem nic
ovládat, nic kontrolovat, nic řídit. Absolutní důvěra v něj a v sebe. Posvátnost, hloubka, vášeň. DÍKY.

Chtěla bych vzkázat všem ženám, které se chtějí skutečně zbavit hlubokých vzorců a traumat, které
ani nemusejí být úplně naše, nemusejí být ani z toho života, možná ani z jiného minulého, ale pouze
se přes vás valí kolektivní trauma mnoha žen před námi, jděte někam, kde se pracuje s tělem. Jsem
sama terapeut a neustále se mi potvrzuje, že pokud dáme tělu důvěru a odevzdáme se jeho
moudrosti, přesně bude vědět, co je potřeba udělat. To mysl sama o sobě prostě neumí a na
terapeutickém křesle to jde pomaleji. :) :) Pokud vás to volá, zapojte všechny části vaší bytosti. I když
budete muset překonat obrovskou dávku velice primárních strachů, ta svoboda a spojení s tělem stojí
za to. Moc doporučuji Tamaru, zatím neznám asi nikoho jiného, komu bych při takové práci „na dřeň“
natolik důvěřovala a cítila, že ví, co dělá jako Tamara. Já osobně potřebuji cítit, že to dotyčný sám žije, a to u Tamary cítím v každém okamžiku.

L. M., 1.srpen 2019
Měsíční chýše – rituál chybějící iniciace do dospělosti byl pro mě nesmírně hojivým procesem. Odešlo
především spousta starého hněvu a studu. Cítím, že se mi odblokoval krk a hlasivky, což jsem
nesmírně potřebovala a jsem za to moc vděčná. Miluju společenství žen, protože to je vždy tvořivý a
léčivý časoprostor. Tamaro, moc děkuji za tvou práci, obrovskou lásku, přijetí a opravdovost, se
kterou to děláš. Žádný „duchovno“, ale PRAVDIVOST. Tvoje živelnost, autenticita a napojení je mi
inspirací a moc mě baví. �� To, jak dokážeš vytvořit bezpečný prostor, kde se to všechno děje téměř
samo, mě nepřestává fascinovat. Z celého srdce děkuji a těším se zase někdy příště.

Linda Malenovská, 30.červenec 2019
Milá Tamaro, děkuji Ti že existuješ a jsem vděčná, že jsem se na tvůj rituál Měsíční chýše našla cestu. Důvěra v sebe samu skrze důvěrné, láskyplné a podporující prostředí žen, mému životu dodala úplně jiný rozměr. Udělám vše proto, abych i dále porozumění a lásku v sobě a kolem sebe šířila. Objímám Tě a ještě jednou děkuji. Alžběta

P.S. 1.Krvácení začalo hned v neděli večer a 2. Úžasné jak má uvolněnost, přirozenost, smyslnost, radost a vnitřní klid se projevují na muži, dětech i dalších lidech, které jsem zatím potkala. Chtěla bych si pamatovat všechny Tvé rady, aby si to člověk mohl udržet, co nejdéle. (Než zase načerpám příště z cesty do kamenné ryby :)

Alžběta, 29.červenec 2019
Víkend s Tamarou jsem si zvolila jako dárek pro mě. Prožitky, které mi vždy přinese setkání
s ní, jsou úžasné a mám pocit, že se dotýkám prapodstaty bytí teď a tady. O tomto víkendu tomu
nebylo jinak. Jen jsem se dotkla tolik té prapodstaty, že poprvé nevím co napsat. Záhadným způsobem
nenacházím slov, neumím pojmenovat, co jsem vlastně prožila. Jen vím, že z toho žiji teď a tady a vše
plyne.

Ve vědomí mi zůstalo:
- Sebeláska jako zdroj štěstí primárně pro celou rodinu, sekundárně pro celý vesmír ( žena –
muž – dítě )
- Země (matka) , Nebe (otec), Člověk (dítě)- skrze nás píšťalky proudí energie od země k nebi a
obráceně, podle toho v jaké rovnováze je naše tělo a duše hrajeme falešně, či ladíme. Moje
pozn. Při víkendu jsem zažila pocit celkového „orgasmu“, celého svého těla. Připadala jsem si
jako pánevní dno, v kterém se miluje země a nebe…zajímalo by mě, kdo vymyslel pro nás
název člověk, myslím, že jsme zemsko-nebeské pánevní dna.

Píseň:
Na naší planetě je i místo pro tebe, musíš jen hledat, které je to tvé.
Bůh jde před tebou, cestou tě provází, abys svým životem dal to nejlepší.
Když dětské ručky vztahují se k tobě, měj pro ně lásku.
Když oči na tě zvíře prosí, měj pro něj soucit.
Když přítel v nouzi trpí a strádá, pomoz mu prosím.
Tak miluj a dávej, dávej a miluj, jdi k cíli blíž.
Tak dávej ze sebe to nejlepší, a pamatuj, že co dáváš, se ti vrací.
Jen se ztiš a prožívej, jak prostoupí tě klid, své srdce nech boží láskou naplnit.
Pak budeš naplněn štěstím a radostí, pak rozdáš ze sebe to nejlepší.
- Bůh jsou pro mě všechny oči, do kterých pohlédnu

Krásným zážitkem pro mě byla masáž, kterou jsem mohla sdílet s Luckou a miminkem, děkuji.
Krásným zážitkem pro mě byl láskyplný pomalý tanec s Tamarou, děkuji.
Krásným zážitkem pro mě JE, že toto mohu poslat tolika očím ve vědomí sdílení, děkuji.

Renata, 11.červen 2019
Milá Tamarko,

ze srdce děkuji za magický, čarokrásný i jarokrásný ženský kruh se sdílením, tančením a vším. Bylo to skutečně neskutečné, něžné, láskyplné a já jsem zase na chvíli "vyživená". Moc děkuji za to, co děláš.

Jitka, 7.duben 2019
Drahá Tamaro, chci Ti ještě jednou poděkovat za to, co jsem mohla v rituálu "Vlastní porod a znovuzrození" prožít, otevřít, překonat a přebolet.
Bylo to skvělé! Ačkoli úkolů a starostí v mém běžném životě zatím neubylo, je mi najednou krásně lehko a mám v sobě víru, že všechno bude prostě úplně nejlepší, jaké to může být - ať to ve zdejším hmotném světě znamená cokoli :)
Moc Ti děkuji za vše.
Tvé zářící usměvavé oči mě budou provázet každý den a už se moc těším, až je za pár týdnů zase uvidím :)
Měj se nádherně :)

M., 5. duben 2016
Zprvu chci napsat, že jsem nesmírně vděčná, že o tobě vím:). Že jsem mohla zakusit tak mocný nástroj jakým rituál a tanec je. Slovo, které by vyjadřovalo co mi rituály do života vnesly, a hlavně ten s tématem sexuality, je SEBEPŘIJETÍ. Nemůžu říct, že je již stoprocentní, ale v tolika ohledech se to zlepšilo. Tolik práce už jsem tímto směrem udělala, knížky, semináře, terapie, koučink.. Toužejíc po jednom. Být klidná sama v sobě, nepociťovat pocit trapnosti ze sebe, potřebu srovnávání, pocit marnosti, že jsem horší než ostatní. A v sexuální oblasti jsem si moc přála, aby už odešly ty staré zážitky a nenarušovaly mi moje dosavadní partnerské vztahy. Po tomto třetím rituálu cítím, jak se paralelně se sebepřijetím konečně dostavuje i ten vytoužení VNITŘNÍ KLID. A to jsem si vždycky říkala ach jo, kdy už, kdy už to příjde, kdy už budu mít jednou klid od těch svých destruktivních myšlnek a nebudou mě zžírat:). A co ještě hodně pozoruji je ROZPROUDĚNÍ energie někde uvnitř sebe, i té sexuální:) Měla jsem vždycky problém s orgasmem. Teď si při sexu představuji svůj předmět, který jsem si v meditaci vložila do dělohy. Červený proud světla, který ze mě jde, a vždy se pak začne něco krásného dít:). A vůbec, je více situací, kdy mnou začne proudit taková euforické energie, která v nějakém kontextu (třeba když jsem jela autem a pustila si nahlas hudbu) přišla. Úplně mě zavalila, jen tak, tělo si jí samo v tu chvíli vyprodukovalo. A já cítila nesmírnou krásu a vděk. Tu krásnou euforii, kterou jsem dříve zažívala třeba jen díky alkoholu a drogám, je v těle sama, přirozeně a může být aktivována kdykoliv a zadarmo:).

Další věc, která mi moc pomáhá jsou slova žen, se kterými člověk během rituálu sdílí a dostává od nich zpětnou vazbu. Na různé věci. Vždy si odnesu pár vět, které se mě poté stále drží a dávají mi kuráž v životě začít dělat to, co mě baví.

Monika, 25. březen 2019
Bez Tebe to prostě nejde....bez Tebe by se toto nikdy neudálo... nikdy bych nenavnímala tolik souvislostí a neuviděla tolik darů v bolesti, ve smutku, ve smrti, ve vracení se do celistvosti a síly. To jsou naprostá požehnání.

Děkuji!!!!!

Ať láska a radost proudí dál!

Lenka Jourová, 19.listopad 2018
Na rituál smíření se smrtí s Tamarou jsem se těšila dlouho. Už nějaký čas vím, že pokud vědomě uctíme změnu, prožijeme všechny emoce, vyslovíme všechna slova, která potřebují zaznít a dovolíme i tělu vydat vše, co se nastřádalo s odchodem blízké osoby, je to to nejléčivější, co sami sobě můžeme dopřát. Chtěla jsem udělat tečku za tímto rokem, který přinesl odchod dvou blízkých. A to se také stalo. Moc děkuji Tamaře za to, co dělá. Za její láskyplnou energii a vytvoření bezpečného prostoru, ve kterém se to může dít. Je to velmi potřebné, nezbytné a hluboce léčivé.

Linda Malenovská, 14.listopad 2018
Cesta ženy mne nesmírně podpořila při nacházení spojení s tím, co opravdu v životě chci, podpořila mne v tom, abych následovala, co cítím. Ženský kruh na Cestě ženy byl intimním, hluboce bezpečným prostorem, kde jsem vždy mohla sdílet niterné prožitky, všechno, co cítím, bolavé i veselé, hluboké nebo třeba i jen chvilkový humor. Sdílet se ženami je velký dar, skrze nějž jsem začala opravdu cítit, že v tom nejsem sama.

Katka, 27.3.2011
Ahoj Tamaro, zdravím Tě. Po Rituálu čistého a svobodného vztahu jsme ještě dost přistávali :) a myslím, že vstřebáváme doteď. Vnímám hodně nového a seznamuju se s tím, se sebou i s Katkou. Rituál jako takový byl pro mě hodně poučný v „nástrojích“, které můžeme používat v běžném životě. Něco už jsme i využili :) Zároveň i silný prožitek a objevení dalších pater našeho vztahu. Je neuvěřitelné, kam až dokážeš člověka vzít. Velké díky za to :)

Aleš, 14. září 2018
Posvátný prostor, který vytváříš, je darem pro tuto zem.

Kamila, 8.říjen 2018
Nějakou dobu jsem vnímala Tamary kurzy kolem mě, pak jsem začala uvažovat víc, že bych nějaký navštívila. Z rozhovoru od kamarádky jsem akorát pochopila, že je jiná než naše dosavadní lektorka. Když jsem ji viděla, tak jsem netušila, co si o ní myslet. Připomínala mi někoho s kým jsem se ne úplně dobře rozkmotřila, ale nebyla ji tak úplně podobná. Nebyla tak poučující. Zdálo se mi, že něco skrývá, až teď si myslím, že je to obrovská síla, kterou v sobě má.

Ale to co jsem zažila na posledním setkání, ve mě vyvolalo velkou vděčnost, za to, že byla se mnou. Tamarka poskytla velmi bezpečný prostor pro léčení mých šrámů na duši. Mohla jsem být sama sebou (ne úplně v příjemné poloze – přiznejme si, být manipulativní to není to, čím by se chtěl člověk chlubit) a i přesto tam byla se mnou a nenechala se vmanipulovat. Mohla jsem si to prožít, uvědomit si to, neublížit ani sobě ani ostatním a stejně jsem měla pocit, že je to vše v bezpečném prostředí. Moc si vážím, toho, co Tamarka vytváří a jaký bezpečný prostor dokáže nabídnout nejen pro léčení, ale pro zábavu a legraci, uvolnění a potěšení a vše je v pořádku. Je radost s ní zažívat ženství.

Andrea, 20.září 2018
Děkuji Tamaře za vedení krásného večera pro páry "Cesta ženy a muže" a doporučuji ho všem, kteří už nechtějí žít se svým partnerem pouze jako spolubydlící, kteří řeší jen praktické věci a jsou ponořeni do stereotypu a nudy, ale chtějí znovu nalézt cestu k tomu druhému a prožívat s ním krásné chvíle partnerského života.

Arnošt, 14.září 2018
Rituál "Partnerství, kde nemizí vášeň" byl snad ten nejhezčí, jaký jsem zažila. Odjížděla jsem jako radostná, vyrovnaná, dospělá žena. Můj muž byl ze mně úplně paf :)

Další úkol je udržet si to.... a skvělý je, že teď mám čas to trénovat, jupí :)

I když trvá moje těhotenské asexuální nastavení, věřím, že všechny techniky časem využiju a bude to skvělý :)

Mockrát děkuju za Tvou nekonečnou lásku a pozornost i za všechny cenné informace...
těším se na příští rok na Sourozence...

Anežka, 29.srpen 2018
Rituál vlastní smrti byl neskutečně silný. Těšila jsem se na něj (ano, těšila) téměř dva roky a nakonec byl ještě lepší, než jsem doufala. Už je mi jasné, čeho se na umírání tolik obávám - prožít si v jedné chvíli nejen celý svůj život, ale pocítit v tomto okamžiku i veškeré jeho strasti a bolesti, je skutečné prožívání pekla. Naštěstí je zde ale stále možnost očištění a pak... pak už jen nádherná lehká cesta do otevřené náruče radosti a lásky, která prostě JE. Na to, co jsem během těchto chvil prožívala v životě nezapomenu.

Jsem Ti tak vděčná, žes mne zavedla až sem, na pokraj mého života, do bodu, ze kterého je najednou tak zřejmé, co je v životě správné a podstatné, a nad čím lze s klidem mávnout rukou. Vztah s mými dětmi je teď tak krásný! I když se kvůli nečemu nepohodneme, dokážeme si nad tím velmi brzy sednout, popovídat, třeba i poplakat, ale hlavně se pak pořádně přitulit, smát a říct si, že se máme moc rádi! :) Jako už tolikrát, Tami, slova díků už prostě nestačí. Až do své příští smrti Ti budu neskonale vděčná za vše, čím jsi mne a mé blízké obdařila :) Objímám Tě celým svým srdcem :)

Markétka G., 19.2.2018

Markétka G., 13.srpen 2018
Rituál smrti byl nejzásadnějším dnem mého života. Díky smrti jsem konečně pochopila, co je to život!

T., 13.srpen 2018
Rituál Nevěsta byl pro mě nezapomenutelným zážitkem, který bych ráda doporučila všem nastávajícím nevěstám. Díky Tamaře jsem dosáhla cílů, které jsem si předem určila. Sama sebe jsem udivovala, kam jsem v rituálu došla, čeho se dotkla a co dokázala vydat. Řekla bych, že to byl pro mě v kladném slova smyslu snad nejintenzivnější zážitek, o kterém se ženami, které se účastnily, dále a dále s nadšením rozmlouváme , jak velké to po všech stránkách bylo. Líbilo se mi, že to sice bylo hlavně o mně jako nevěstě, ale že i ostatní ženy odcházely obohacené . Tamařin výkon byl neuvěřitelný, díky její síle jsem do toho mohla jít naplno a opravdu udělat to, co pro mě bylo třeba, než vstoupím do manželství. Díky moc, lepší rozlučka být ani nemohla! Jsem šťastná, že se to nakonec povedlo uskutečnit.

Káťa, 12.srpen 2018
"Můj život naplňuje, že mohu podporovat léčení, které mi dává smysl."

MUDr. Jana Uhrinová, asistentka rituálů, 14.červen 2018
"Doporučuji všem ženám ❤️ Cestu ženy Tamary Melissy jsem absolvovala a transformace proběhla celým mým životem :-) Být "žensky ženská", svá a se sebou spokojená není úplně snadné, je třeba v životě trochu "vyvětrat a pouklízet" a Tamara Melissa je skvělou průvodkyní na této cestě. Na cestě ke štěstí, lásce, vlastni hodnotě a svobodě - cítím nesmírnou vděčnost :-) Zkuste to taky ❤️"

Alena Jiráková, 1.únor 2018
Žena, co stojí ve dveřích,má spoustu vrásek a mojí tvář,
laskavou náruč otevírá a ukazuje mi cestu.
Tu cestu znám ze snů a někde uvnitř už dávno vím,že je správná.
Dostávám na tu dlouhou pouť košík plný dobrot-
-trochu laskavosti a nadhledu,kopu moudrosti a všechno vědění vesmíru.
Šlapu si to jako Karkulka zeleným lesem šťastná jako blecha a z košíku sem tam uzobnu a sem tam rozdávám,protože o tom to je.
Vlka se nebojím,vlk měl jméno Strach,a ten já už nemám...
.............
Tolik z víkendového rituálu Menopauzy.
Děkuji,že jsem mohla zažít mocnou sílu ženského kruhu,všechnu tu podporu, lásku a vzájemnost.

Kač, 2.prosinec 2017
Vrátila jsem se zrovna z víkendu v Chrustenicích a cítím se šťastně a naplněně. Těším se na další rituály, tohle si nenechám ujít, jedním slovem - krása.

Dora, 26.listopad 2017
„Neexistují slova, kterými bych mohla Tamarce poděkovat. Celá Cesta ženy, kterou nás
provází, ve mně postupně hojí zranění, která jsem si desítky let nechtěla připustit, avšak
která stále ovlivňovala mou přítomnost. Díky Cestě ženy jsem v sobě objevila úžasnou
sílu, moudrost, sebedůvěru i všeobjímající bezpodmínečnou lásku. Jak úžasně se zklidnil
můj život! Jak skvěle se zlepšil vztah s mou dcerou, která je navíc v pubertě. Kolik
pochopení v sobě najednou mám pro ostatní a jak zřejmé je najednou mé životní poslání,
jak přesně najednou vím, co toužím dělat, vím jak a již dělám první kroky. Cesta ženy je
jako elixír života - života, po kterém jsem celý život toužila, ale bála se jej žít. Nemůžu se
dočkat, až dcera ještě trochu dospěje, abych ji k Tamarce na Cestu ženy vzala také. Vím,
že je to ten největší dar, který jí budu moci do jejího dospělého života dát. 
Objímám Tě celým svým srdcem :*

Markétka Gsöllhoferová, 24.7.2017
Ano, nádherná práce' Mám z toho husí kůži.
Potvrzuji - Hojení zlomeného srdce byl můj první rituál, který mě oslovil a zavolal v době,
kdy mé srdce bylo na tisíc kousků... Co Tamarka dokázala otevřít, zahojit, naladit, pohladit
- neuvěřitelné....
Když jsem tam jela, v koutečku duše jsem doufala, že snad budu schopná žít dál, i když
jsem si to vůbec představit nedokázala...
A ano - připravenost rituálu, citlivé a báječné vedení, neuvěřitelná pomoc a hromada lásky
udělala své a já jsem najednou mohla jít dál, žít dál, vykročit, radovat se, cítit. Já se
zkrátka rozhodla být šťastná

Kača Zuzčak, 24.7.2017
Rituály jsou pro mě opět nádhernou chvílí a možností spočinout sama se sebou a podívat
se hodně hodně hluboko do sebe .. a najít tam mnoho úžasných odpovědí na své otázky,
zahojit některé či části bolavých zranění a rozpustit zase některá z neužitečných
přesvědčení, která mi doteď ztěžovaly život.... Pro mě byly a jsou tyto chvíle mezi ženami
během rituálů čím dál tím vzácnější a cennější, jsou jako pohlazení a chrám ztišení ...

Děkuju za vše, vše dobré, krásné léto

Dita Klosová, 23.7.2017
Ahoj Tamaro,
jsem ti moc vděčná, že mohu cítit neuvěřitelnou lásku ke svému muži i od něj. Tuhle jsem
si uvědomila, že jsem za poslední rok a půl nedělala ani jednu hysterickou scénu. Ne že
bych byla jen usměvavá, ale když mi něco vadí, vyřídím to ručně stručně a nedělám z toho
drama;) takže víc křičím a občas svého muže prostě "zbiju" a je to. Většinou to přejde do
hry, smíchu a milování. Prostě to chceš! :) Ještě jednou díky!

Zuzana Řezáčová Lukášková, 26.7.2017
Co se po rituálech stalo? Změny v mém životě, v pohledu na něj- ve vztazích k těm
nejbližším i vzdálenějším, k práci i zábavě, ale hlavně k sobě a svému tělu. Nedá se to
slovy popsat- dá se to jen prožít. Prostě jsem se vydala na cestu a věci se dějí, já je jen
nechávám dít. Učím se s důvěrou a pokorou za podpory ženského kruhu a Tamary síle
křehkosti, odevzdání, uvolnění, plynutí a lásky k sobě a světu. 
Děkuji moc za bezpečný a láskyplný prostor, kde mohu být bez obav sama sebou, kde se
cítím přijímána ať jsem zrovna jakákoliv, kde se TO může dít

Jana Uhrinová, 26.7.2017
Ahoj Tamarko, chci Ti zase poděkovat za naprosto úžasný víkend - Měsíční chýši! Cesta
do mého nitra byla úžasná, objevná, dojemná, překvapivá a silná a obrazy, které jsem
viděla, asi do smrti nezapomenu. Stejně jako věřím, že už nikdy nezapomenu na to, jakou
v sobě mám obrovskou sílu a lásku :)
DĚKUJU Ti, že jsi nejen pro mě Cestu ženy otevřela. Nikdy bych nevěděla, oč byl můj
dosavadní život chudší a plošší.
Objímám Tě s láskou

Markétka Gsöllhoferová, léto 2016
Milá Tamarko,

potřebovala jsem trochu víc času na strávení všech emocí, které jsem během našeho víkendového rituálu objevila a konejšila. Minulý týden jsem trávila večery v pelíšku s hojivou hudbou a vonnými olejíčky a pokaždé usínala jako spokojené miminko :)
Je to už více než 3 roky co mne a mého tehdy ročního syna opustil jeho otec. Slova, s jimiž odcházel, tedy jeho důvody, proč již se mnou nemůže být, mne tehdy nesmírně zranila na mnoha místech a potřebovala jsem pomoc jak svých kamarádek, tak i psycholožky, abych jim přestala věřit a začala znovu, krok za krokem, stavět svůj nový život. Navenek vše vypadalo, že už je pro mne ten muž minulostí a já si v nové práci a novém bytě spokojeně užívám svobody. Ve skutečnosti mne ale i po těch letech stále provázely sny o něm, o tom, jaké to bylo a mohlo být, zraňovalo mne, když si našel novou přítelkyni, když s ní odjel na dovolenou... Tyto události byly jako sůl do těch starých ran, které ve mně zanechal.
Na rituál Hojení zlomeného srdce jsem proto odjížděla s velkým odhodláním a nadějí, že tato bolest pomine. A přesně to se stalo. Jako zázrakem, během pouhého víkendu, jsem ze sebe dokázala jeho zlá slova setřást, v meditacích se vykřičet a vyplakat ze všeho, co bylo ještě bolavé, a nakonec jej v klidu, míru a v lásce nechat jít jeho cestou - a vydat se svobodně a šťastně po té mé, která už není lemovaná vzpomínkami na něj. Právě tento týden trávil na dovolené se svou novou partnerkou. Před týdnem, než odjel, mne to bolelo, trápilo, vybavovaly se mi vzpomínky na naše krásné dovolené, které již nikdy nebudou. Teď je mi to tak nějak úplně jedno, vůbec se ve mně tyto pocity neobjevují, nemám potřebu se myšlenkami na něj zabývat.
Před svým odjezdem na rituál jsem doufala, že se mi podaří zahojit mé rány a že mne již nebude bolet se s ním vídat a slyšet, jak a s kým žije. Odjela jsem ale naprosto osvobozená, skutečně svobodná, zcela od něj odpoutaná na všech úrovních těla, mysli i srdce. Díky prožitému rituálu cítím, že se v mém životě skutečně vytvořilo místo pro nového muže - a už se na něj moc těším :)
Neexistují slova, kterými bych mohla Tamarce poděkovat. Celá Cesta ženy, kterou nás provází, ve mně postupně hojí zranění, která jsem si desítky let nechtěla připustit, avšak která stále ovlivňovala mou přítomnost. Díky Cestě ženy jsem v sobě objevila úžasnou sílu, moudrost, sebedůvěru i všeobjímající bezpodmínečnou lásku. Jak úžasně se zklidnil můj život! Jak skvěle se zlepšil vztah s mou dcerou, která je navíc v pubertě. Kolik pochopení v sobě najednou mám pro ostatní a jak zřejmé je najednou mé životní poslání, jak přesně najednou vím, co toužím dělat, vím jak a již dělám první kroky. Cesta ženy je jako elixír života - života, po kterém jsem celý život toužila, ale bála se jej žít. Nemůžu se dočkat, až dcera ještě trochu dospěje, abych ji k Tamarce na Cestu ženy vzala také. Vím, že je to ten největší dar, který jí budu moci do jejího dospělého života dát.
Objímám Tě celým svým srdcem :*
Markéta

Markéta, 24.červenec 2017
Je to už více jak rok, kdy jsem cítila, že jsem se v životě dostala do slepé uličky. Mám děti, manžela, práci která mě baví a přes to, byl můj život zápas o každou hezkou chvíli.
Ano, měla jsem pocit, že si musím vše zasloužit. Byla jsem tak vyčerpaná a mé ženské tělo mi začalo dávat najevo, že není něco v pořádku.
Má děloha začala ke mě mluvit, měla jsem strašné bolesti v době menstruace, ale nějak jsem to nechtěla brát vážně, vždyť já přece všechno zvládnu.
Ano, zvládnu toho opravdu hodně, ale kam se poděla má radost, kde je lehkost mého bytí? – Čím vice jsem toho zvládala, tím více se toho na mě valilo. A znovu a znovu každý měsíc, mi má děloha připomínala, že jsem křehké stvoření, které potřebuje odpočívat, že se mé emoce, které prožívám, nějak nehodí do světa, ve kterém žiju, a co je horší, že jsem sama sobě spoustu emocí zakázala, abych mohla efektivněji fungovat.
Ale to já přeci nechci, nechci aby se má ženskost ztratila.
Chci zpět svou radost, chci zpívat, tančit a milovat. Chci jít po cestě, kde má žena místo, ale sama jsem nevěděla jak taková cesta vypadá.
Vždy jsem žila převážně v mužském světě a bylo mi v něm dobře. S muži si rozumím. Žen je v mém životě málo, a ženy, které by mi daly odpovědi na mé otázky, jsem vlastně ani neznala, nebo možná nerozpoznala (dnes už vím proč).
Tak jsem se na své cestě vydala na ,,Cestu ženy“. Bylo to, jako kdyby by to pro mne někdo připravil. Seděla jsem a přemýšlela jak to provedu, vzala počítač a do google napsala ,,Cesta ženy“ a on mi našel dvouletý cyklus s Tamarou, který měl za dva měsíce začít. Bylo to přesně to, co jsem hledala, ne jednotlivé semináře, ale opravdu cesta, cesta od semináře k semináři s významnými tématy, které se mě hluboce dotýkají, cesta na kterou jsem se chtěla vydat, po které nyní kráčím a která mě učí. Cesta, kde mám možnost vydat se do zákoutí svého nitra a rozpustit stíny, které jsem tam během let uložila. Cesta, na které mám možnost poznat ženskou pospolitost, bezpečí ženského kruhu, moudrost starších žen, vidět sebe v příbězích ostatních, čerpat sílu a povzbuzení v pochopení a lásce, která se mezi ženami otevírá a které jsem vlastně nikdy před tím moc nedůvěřovala.
Na každém semináři se ze mě odlupují slupky starých zazděných prožitků, se kterými jsem nechtěla mít už nic společného. Jenže byly a spousta je jich stále zapouzdřených někde hluboko uvnitř mne. A s každou slupkou, nebo slupečkou, kterou odloupnu, se mohu více radovat a zpívat a tančit a milovat.
Vyšla jsem na svou cestu, abych nepřišla o svou ženskost a odměnou je mi radost, která vyplňuje dříve bolavá, nyní očištěná místa.
Když píšu tyto řádky, mám srdce zalité vděčností....že jsem vykročila, že jsem mohla poznat a ještě poznám, všechny ty úžasné ženy, že mohu v bezpečí léčit svá zranění, že se nemusím stydět za to, že jsem zraněná, že mohu být součástí léčení ostatních žen, že...že...že....že jsem zase rozkvetla, že jsem stále více a více schopna žít v ženské energii.

Monča D., účastnice Cyklu rituálů 2014/2016, 30. červen 2015
Svatba bude už za dva týdny. Můj rituál vnitřní přípravy na svatbu Nevěsta proběhl před několika dny a stále ho mám živě v paměti. Je to zážitek, který je opravdu těžké popsat slovy, přesto se pokusím nějak shrnout vnitřní pocity a změny, které ve mně vyvolal.

Samotný průběh rituálu popisovat nebudu, byla jsem totiž zpětně ráda, že jsem dopředu nevěděla, co mě všechno čeká. Můžu ale říct, že těsně po rituálu jsem byla opravdu nabitá silnou pozitivní energií, jakousi euforií. Hned druhý den po rituálu jsem cítila, jakou mi dodal sílu. Posílil moje vědomí, že za mnou stojí spousta milujících žen, které mne podporují. Rituál mi dodal odvahu, protože vím, že jsem se pustila do něčeho úplně neznámého a dopadlo to překvapivě dobře - vědomí, že jsem tímhle prošla, mi dodalo klid a větší sebejistotu v každodenním životě.

Dalším důležitým aspektem bylo jakési intimní sblížení s mými kamarádkami, kolegyněmi, ženami v rodině (maminkou, sestrou, pratetou) a také lepší pochopení toho, jak se cítí lidé okolo mně. Byl to krásný večer plný sdílení, porozumění a pozitivní energie. Večer, kdy se cítíte opravdu šťastně a občas se vám hrnou slzy do očí. Navzájem se můžete plně otevřít a předávat si zkušenosti s ženami svobodnými, vdanými, rozvedenými i těhotnými, mladými i staršími.

Velmi důležité bylo pro mě asi hlavní poselství rituálu, které vyzdvihovaly i moje kamarádky - a sice uvědomění si, jak je potřebné pečovat o sebe a o svoji ženskou energii a jakým způsobem tomu můžeme v běžném životě pomoci. Jak je důležité být v harmonii a šťastná sama o sobě a zbytek (vztah, děti, práce) je pak automaticky v cajku také. A že to nejhorší, co můžeme udělat, je honit se a pečovat o všechno/y ostatní a neustále zanedbávat sebe samotnou.

Myslím, že jsem díky rituálu duševně více dospěla, protože nyní vím, že některé nepotřebné věci a zátěž ze své minulosti můžu odhodit a že to je v pořádku. Rituál symbolizoval určitou změnu v mém životě (vstup do manželství), která by se neměla odehrát jen navenek, ale hlavně uvnitř. Ze všeho nejdůležitější je, že jsem se opravdu začala cítit lépe připravená na svatbu - najednou jsem se uvolnila a začala se opravdu těšit, protože jsem věděla, že mám podporu ženského kruhu a že to všechno zvládnu - i to, co přijde po tom, protože tohle je vlastně začátek něčeho nového. Když to shrnu, bylo mi skoro líto mého snoubence, že on takovouhle "rozlučku se svobodou" určitě mít nebude :)

Moje rada na závěr: snažte se uvolnit a oddat se tomu, co se bude dít. I když to zní dost šarlatánsky, záleží jen na vás, co si z toho odnesete. Když budete věřit, že vám to něco přinese, tak z toho načerpáte mnohem víc, než když o tom budete pochybovat. a říkat si, že to je šílené. Je to opravdu krásný večer, kde prožijete to, na co v dnešním běžném životě není bohužel čas ani vhodné chvíle - prožijete večer s ženami blízkými i cizími, které se pro vás stanou blízké, a to je podle mě naprosto nenahraditelný zážitek.

Rituál se mi moc líbil, užila jsem si ho a nemůžu na něm najít opravdu nic, před čím bych měla potenciální zájemkyně varovat, naopak:))

Darie Šašková, 19. listopadu 2014
Vzpomínka na Rituál léčení vztahu s otcem. Tato báseň se zrodila při závěrečném léčení venku v přírodě:
Znovuzrozená
Krůpěje studené vody z potoka
smývají slané slzy z tváře, ze srdce
Voda odnáší pryč bolest a trápení
Znovu ožívám, znovuzrozená
k radosti ve svém ženském těle.
Slunce mě očištěnou zahřívá
a probouzí lásku v duši
V ženském kruhu objevuji
svého vnitřního muže
toužícího po ženě ve mně.
Vítej, holčičko, ženo, lásko!
Děkuji, že jsem, že jsi.

Stáňa Marešová, říjen 2014
Měsíční chýše byla opravdu... jízda. Jízda na vlně ženské energie, která dokáže být tak mocná a silná a zároveň léčivá a jemná. Měsíční chýše byla pro mě doposud nejsilnějším zážitkem v mém životě, kdy jsem se propojila se svým srdcem a uvědomila si svou ženskost a krásu, tak jako krásu všech ostatních žen. Bylo naprosto úžasné cítit se milována a podporována od ostatních žen, být v plné důvěře a otevřenosti bez jakéhokoliv studu. Být sama sebou! Měsíční chýši by měly projít všechny ženy světa! Moc děkuji za tento dar.

Aneta Jungerová, 28.7.2014
Cesta ženy - hojení vnitřního dítěte

Chrustenice u Berouna, 04/2014
Celý víkend jsem se koupala v náruči lásky, přijetí a bezpečí. Dostala jsem tolik, že mi to dosytilo deficit, který jsem cítila poslední 3 roky. Dotkla jsem se své ženské podstaty, pochopila jsem, jak moc důležitý je můj vlastní příběh a v realitě si ověřila, že může druhým pomoct.
Skvěle jsem se najedla a užila si, že celý víkend mi může být úplně jedno, kolik je hodin:-)
Úplně úžasně jsem se vytančila.
A to nemluvím o tom, jak krásné a naplňující je sledovat proměny ostatních žen...
Je toho ještě mnohem víc,ale některé věci se zkrátka nedají popsat slovy.

Anežka, Cesta Ženy - Vlastní porod a znovuzrození, Brno, únor 2014
Jeden z nejsilnějších vědomých prožitků v mém životě a obrovské posílení ženské energie pro sebe samu, svého muže a děti. To nejlepší, co jsem kdy pro sebe mohla udělat, těžko se to popisuje slovy. Moje srdce se otevřelo, oči vidí a uši slyší. Je to základ jakékoliv další cesty k čistotě, ke světlu a k lásce, k přijetí svého těla, duše a místa na zemi. Pokud máte možnost, utíkejte na Znovuzrození, co Vám nohy dovolí. Všechny zúčastněné ženy během této hluboké práce rozkvetly a v jejich oči začaly jiskřit. Děkuji Tamaro za Tvou velkou péči, kterou nám s takovou samozřejmostí a radostí věnuješ. Přeji Ti mnoho štěstí a sil.

Alena,
Jedna ze studentských reflexí víkendu s tématem Přijetí smrti do života:
"Závěrečný „prožitek smrti“ byla jedna z nejlepších věcí, které jsem na celém kurzu zažila. Během něho se mi prolínaly prožitky sexuálního aktu, porodu a smrti a cítila jsem jejich vzájemné propojení.Poprvé jsem smyslově pochopila, co znamená, že smrt je součástí života. Cítila jsem,že se připravuji na svůj další porod. Že se učím ho prozpívat, stejně jako se můžu prozpívat vlastní smrtí. I když to celé beru jako přibližnou light verzi toho, co mě možná na konci může skutečně potkat, jsem za to moc vděčná. Připadá mi to jako takové „evropské minimum“ – něco, co je důležité vědět a prožít si v souvislosti se smrtí v kultuře, která tuto součást života tabuizovala, prodchnula strachem a odmítnutím a vytlačila za zdi nemocnic. Myslím, že zde velmi málo umírajících a jejich příbuzných dostává adekvátní podporu v tomto zlomovém okamžiku a po něm, a z tohoto pohledu vidím celý víkend věnovaný smrti jako moc důležitý – pro sebe jako lektorku i bytost, která bude dříve či později konfrontována se smrtí svých blízkých i svojí vlastní.
Dva dny po našem „umíracím“ víkendu jsem zjistila, že čekám miminko."

Bára Křížová, studentka kurzu A centra "Lektorka vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství",
Rituál pro dívku... jsem u Tamarky absolvovala před cca 3 roky, taky kvůli sobě a dodneška z něj čerpám velké požehnání a přijetí menstruace. Skoro bych ráda napsala "Ženy je to povinné pro vás samotné." Škoda, že se tohle lehké a poučné vklouznutí do stavu ženství neučí už někdy na základní škole. Ale dobře, že jsem "potkala" tuto možnost v dospělosti v plném ženství a a mateřství... i za to Tamarace děkuji.

Soňka Čížková, 9. duben 2013
Ahoj Tamarko,

chtela bych Ti podekovat po delsi dobe za pozehnani luna. Potkaly jsme se na seminari v Brne na konci zari a ja jsem cekala Marianku. To jsem jeste nevedala jiste, ze to bude holcicka, ale tusila:-).

Pozehnani od Tebe a podpora vsech zen, ktere tam byly, mi pomohla k porodu doma. Byl to nepopsatelny zazitek, Marianka se doma narodila s lehkosti a v klidu.
Dekuji a preji pekne dny

Martina, 21. ledna 2013
Ahojte dievčatá, krásavice, nádherné biele anjelky,
rozvíjajúce sa bohyne, statočné ženy kráčajúce odvážne svojou cestou...

Ďakujem Tamarke, aj vám všetkým za nádherný víkend vspoločnej prítomnosti,
vkúzelnej atmosfére dôvery aspoločného zdieľania aj šantenia.
Prajem vám všetkým, aby vás na vašej ceste stretlo také najväčšie šťastie,
po akom vaše srdiečko najviac túži, nech sa vám to splní.

Ahojte krásne víly,
Teším sa na vás, na niektorom ďalšom stretnutí vkruhu úžasných žien

Andrea Brédová – čerešňa (cherry cherry lady)J, 21. augusta 2012
Milovana Tamarka

Prezivam nesmierne prekrasne okamziky po tvojom kurze nesmierne silne vybracie laskyyyyy v kazdej bunke casti mojho tela. Dakujemmmmmm
Po absolvovani seminara po tvojej MANTRE ma navstivil muz cistej pravdy a krasnych, prekrasnych vlastnosti plný nehy lasky pokoja pokory ucty k zene... som naplnena v kazdom smere. DAKUJEMMMMMM. S láskou a uctou spominam na teba moja milovana.

Viera, 21. augusta 2012
Mile zienky,


dakujem vam za krasnu atmosferu, ktoru ste na vikendovke vytvorili.. moja mama prisla ako novy clovek, nabita pozitivnou zenskou energiou, plna nadhernych zazitkov s vami.. Tak ako pre mna Tamara bola inspiraciou rok dozadu.. tak teraz bola pre moju mamu.. a ja som za to velmi vdacna..

uzivajte si krasnu energiu a odovzdam vasu mailovu komunikaciu mojej uzasnej mame :o)

Maria, 21. augusta 2012
Ahojte Zienky zazracnice,

ja Vam chcem podakovat za krasne chvile, uchovane navzdy v mojom srdiecku.
Opat som pochopila kolko mudrosti a Lasky mame a ako krasne sa vieme navzajom liecit,
ked si doprajeme priestor a cas a Anjelske vedenie pretlmocene cez Tamarkine telo.

Hlboke DAKUJEM Vam vsetkym :)

Misa, 21. augusta 2012
Tamara,

ja nemam pre Teba viac ako podakovanie, jedno obrovske zivotne
najdolezitejsie dakujem. Otvorilo sa mi strasne vela tem, konecne, a
pochopila som, ze si zijem uplne stary archetypalny pribeh o popoluske
(u vas popelke) a macoche s Dorou. Mozem ti dat vedeit, ako tento moj
pribeh skonci, ci bude mat rovnaku bodku ako v rozpravke.

Mam vela sily a mam sposoby, ako sa dostat k tomu saigonu v pocitoch,
ktory to robi.


Velmi ale velmi dakujem.

Gabi, 20.8.2012
S Láskou zdravím všechny ženy ,,,
To co jsem zažila v Měsíční chýši byl pro mě až neskutečný zážitek plný emocí a uvědomění a cítím ,že ve mě zanechá otisk celý život ..
Díky odvaze, kterou měla každá z nás v sobě, jsem si mohla prožít něco, co se dá slovy těžko vyjádřit...
Musím ale napsat, že jsem ze srdce ráda, že naše odhodlání bylo tak velké, že pomohlo nejen nám, ale i dalším ženám...
Cítím hlubokou pokoru k tomuto všemu... Myslím, že se nám společně podařilo změnit aspoň něco v našich životech a postoupit na další schůdek poznání nejen sama sebe...
Stále se ve mě ukotvuje něco, co je nad moje lidské chápání...
Chci tímto poděkovat Tamaře a Vám všem za to, co jsme dokázaly, protože v hloubce srdce cítím, že je to velké a má to svůj význam a hluboký smysl !!!!!!!!!
Díky a s láskou všem ÁMEN

Jitka z Jihlavy, 30. července 2012
Ahoj všechny,


cítím to taky tak.. a jsem fakt vděčná, že jsem to s vámi mohla prožít :-).. Doufám, že jsme se neviděly naposledy.. Chybíte mi..

Mějte se nááádherně. Pusu a pohlazení

Kačka Seifertová, 30. července 2012
Milé Ženy,

už jsem doma, ale na víkend stravený s Vámi nebudu celý život zapominat. Vaše energie a otevřené srdce mě vedli během rozloučení s nevinností a k dospělosti, kterou ted ve svém životě vitám. Požehnání Vám, vašem duším, vaším tělům, vaším rodinám a všem, co si přejete na cestě dál. Přala bych si, abychom ve chvilí, když nám bude nejnáročnějí, si vzpomněli na podporu a lásku žen, která nás obklopila tento víkend. Sytila jsem se z toho, a budu se dál nasycovat jen z vzpominek na Vás. Děkuji za vše co jste, do čeho se pustíte a za odvahu otevřit cestu nám a generacím za námi. V době jin, která začala, budeme potřebovat veškeré své síly. Věřím, že až nám bude těžko, najdeme znovu společně bezpečí, lásku a znovuzrození. Posílám lásku, blaženost a požehnání

Kristina, 29. července 2012
Milá Tamaro,
děkuju za tvůj mail.
Děkuju za ty "vlny", je to nádhera...přesně tak...tanči s vlnami...
Děkuju za to požehnání.
Já v tobě vidím tolik lásky a radosti a ženskosti. Ať jsi dál světlem pro ostatní a ať tvoje vnitřní světlo ti svítí na tvé cestě.
Všechny tvé odpovědi, které jsi mi někdy dala, mi osvítily cestu.:-)

MOC děkuju za vše, Tamaro.
Přeju ti, ať jsi pořád v Lásce.

pa

L., 17.7.2012
Dobrý den, Kataríno a Tamaro,
chci vám oběma poděkovat za péči a podporu v těhotenství. S Lukáškem, který se nám narodil doma za úplňku 10.11. a s pomocí Ivany, se už těšíme na další návštěvy u vás.

Přejeme do roku 2012 dny naplněné zdravím, láskou a radostí

Martina Arnoštová s rodinou, 30.12.2011
Milá Tamaro,
dějí se věci..zázračné..
dny v Hartmanicích spustily velký proces dokončení dlouhatánské práce.. prošla jsem skrz, vyšla jsem ven, jsem v dalším časoprostoru..
cítím své srdce v sobě..cítím své tělo..jsem v sobě..jsem celá..jsem živá..
zamilovávám se stále více do sebe..zamilovávám se do svého těla..poprvé v životě..úplně vážně zamilovaná sama do sebe..
těším se každý den na čas, který budu věnovat sobě, tanci, masáži a milování se sebou..těším se na činnosti, které dělám..
nemusím hledat smysluplnost, buď je nebo není..
pochopila jsem to..pochopila jsem to v těle, v buňkách, v srdci..
..přepsaný disk..

cítím, že teď je mé další téma
jak otevřené srdce ochraňovat-ne ze strachu ale z lásky k němu- to je úplně nové..
a jak se ve spojení se sebou dál udržovat..
jak si upevňovat důvěru a pokoru v sobě..

karta z nedělního kruhu mi napovídá: nastal čas transformace a uzdravení destruktivních návyků ;-)
a vanilková esence, kterou jsem si vybrala na cestu domů, mě příjemně uvádí do adventní přítomnosti, do každodenního života - vaření, domácnost, péče, sladkosti života..a připomíná dětství a mojí maminku..

těším se na věci, které přijdou, těším se z věcí, které přichází..ráda bych se objednala k tobě na masáž
máš prosím volný termín ještě před Vánoci?

Ze srdce Ti Tamaro přeju klid na schoulení se ke kořenům tak, jako to právě Země dělá
a dobrého anděla,
který v tomto nejtemnějším období roku
povede duši tvou
než projde tmou
..zpět do světla


děkuji ti za tvou moc, za tvou ženskou sílu a krásu, za tvou moudrost a za bezpečné navedení
s láskou

Linda, 11. prosince 2011
Ahoj Tamaro:)
Ještě pořád se po masáži cítím báječně, zpracovávám, co se mi všechno vyjevilo:)
Ještě jednou děkuji za příjemné tři hodinky, které mi utekly, ani nevím jak:)
Přeji krásné jarní dny...

Katka, 31. března 2011
Ženské kruhy.
Chcem napísať oneopísateľnom. Oniečom krásnom ahlbokom, čo mi je zčasu na čas dopriate zažiť.
Chcem písať otajomstvách ženských Kruhov.
Oporozumení, priateľstve, zdieľaní
osmiechu aj slzách,
o slovách, na ktoré sa nezabúda
otichu, ktoré vyživuje
odotykoch plných nehy atichého silného prijatia.
To všetko som zažila vKruhoch žien. Boli to stretnutia obyčajných žien. Ženy aké stretávame bežne vobchode, alebo na ulici, ktoré míňame vparku. Tajomstvo prišlo znenazdajky. Sedeli sme vkruhu, dívali sa na seba. Potrebovali sme iba čas. Odrazu sa čosi zlomilo ahovorili sme každá osvojom trápení, láskach aj snoch... Kruh ožil vlastným životom. Ako kvet rozkvitol vďaka pravde aochote zdieľať.
Nebolo nič treba, iba čas aKruh. Symbol čohosi večného...
Niekedy sa vkruhoch tancuje, tancuje sa zhĺbky duše. Tancuje sa rýchlo aj pomaly, na povrch sa vyplavujú pocity príjemné aj pálčivé, smútky, neha, radosť, vášeň, zmyselnosť a všetko medzi tým.
„Som vkruhu. Som vbezpečí. Spoznávam svoje telo, čo mi dovolí, čo chce ... milujem sa zo sebou samou. Iba ja ahudba a... moje ženské telo, plné riavy ako stále niekam tečúca rieka. Občas divoká, inokedy tichá, ale nikdy sa nezastaví – to je duša ženy“.
„Skôr ako som schopná vstúpiť do Kruhu, musím sa najprv stretnúť so sebou samou. Prejsť cestou hľadania hlasu môjho srdca. Pozrieť sa na seba úprimne apravdivo si zodpovedať pár na kosť holých otázok. Je potrebné uznať svoje vlastné omyly azakopnutia, odpustiť si, azačať hľadať svoju skutočnú hodnotu. To nie je málo“.
„Poznám Kruhy, ktoré spojila choroba. Zhubná choroba, ktorá hlboko poznamenáva duše aj telá žien. Apredsa tancujú, žijú, smejú sa. Aja sa dívam aochutnávam tú silu života, čo prešla veľkou skúškou. Je to čosi úžasné tam byť azachytávať život po kvapkách, ktoré majú celkom inú chuť. Šťavnatú. Vtýchto kruhoch sú ženy, ktoré pochopili hodnotu prítomného okamžiku. Hodnotu hlasu svojho srdca avedia, že ho musíme nasledovať. Inak uhynieme. Naše telo bude naďalej fungovať asvet sa bude naďalej točiť ako predtým. Iba radosti bude menej aživot ostane bez chuti. Áno, aj takto sa dá žiť“.
Ale skôr ako som schopná vstúpiť do Kruhu, musím sa stretnúť sama so sebou ...
Vjednu krásnu nedeľu, keď som spolu sďalšími desiatimi ženami uzatvárala jedno prekrásne stretnutie, každá znás prehovorila. Žena v stredných rokoch, znás iste najstaršia, rozpovedala svoj príbeh. Bol otom ako pomaličky vbehu rokov vzáplave každodenných udalostí aosobných prehier vytesnila zo svojho života vášeň. Povedala si že ju nepotrebuje. Že život je predsa jednoduchší takto. Zabudla na vášeň vtanci, milovaní, na vášeň pre svoj život. Ochorela. Zhubná choroba si našla miesto vjej tele. Žena pochopila. Vyliečila sa aprišla nám to povedať do nášho kruhu aj keď to vôbec neplánovala, podelila sa snami osvoj príbeh „ Nikdy nesmieme zabudnúť na radosť ztanca, na radosť ztoho že nám pán Boh dal telo asrdce ženy. Nikdy nesmieme zabudnúť na vášeň anesmiernu radosť, ktorú nám prináša život, inak ochorieme.“ Ajej verím. Jej úsmev si pamätám dodnes ana tie slová nezabudnem nikdy.
Aje ešte niečo na čo nezabudnem ačo chcem zažívať znova aznova. Bezpečie, lásku, hĺbku asilu prijatia vženskom Kruhu. A toto je jeho najkrajšie tajomstvo .

Miša Dunaiová, 29. března 2011
Milá Tamaro,
děkuji ještě jednou za sebe i za miminko za masáž - úžasnou cestu, kterou si nás dnes provedla a za všechno, cos rukama pověděla mému tělu i duši, za modlitby a požehnání, které si pro nás posílala.

Nina, 17. února 2011
Ahoj Tamaro,
konecne jsem se dostala k tomu abych ti napsala. 23.12. se nam v 16.16 h narodil ve Vrchlabi Jonatanek Pospisil. Porod byl pohodovy a tak rychly, ze jsem nestihla zadne olejicky, ktere jsem u tebe koupila pouzit, ale jsem rada, ze to bylo raz dva. Ve Vrchlabi jsme byli opravdu stoprocentne spokojeni. Moc a moc dekuju za podporu behem tehotenstvi a uzasne masaze.
Mej se krasne,

Misa Pospisilova Kralova, 16. ledna 2011
Milá Tamarka,
Prešlo dosť času, čo sme realizovali ženskú transformaciu... zanechalo to vo mne veľkú stopu a nadšenie. Takmer denne mám v mysli aj v tele tanec a až teraz som si uvedomila, ako dlho som to nerobila.... (no teraz už denne tancujem). Verím, že nikdy nie je neskoro... Ďakujem, že si to vo mne prebudila..... a nie len to... i seba lásku, prijatie každej ženy v našom kruhu... inšpiráciu pre hľadania ženskej kultivácie... a hlavne vedomie osobnej sily. Som veľmi šťastná, že si vstúpila do môjho života. Obdivujem ťa a za všetko ĎAKUJEM.
Teším sa na stretnutie v apríli... rada by som sa naučila pracovať so ženskou kultiváciou.
Nech sa pri tebe transformuje veľa žien, nech žijeme zmysluplnejší život.
Sláskou

Helli Vargová, 5. prosince 2010
Milé ženy, Kalyani a Tamarko,
chci vám oběma poděkovat za podporu, kterou jste pro mne byly při přechodovém rituálu - Slavnosti první menstruace. Setkání s vámi byla fyzicky letmá, s Tamarkou jsem byla víkend U Kamenné rybyasi před třemi lety, s Kalyani jeden večer vloni naSvětle ženy (s pozorností ke 4. čakře) v Brně. Ovšem vaše energie a vědomé ženství je pro mě od těchto setkání zásadní a inspirující. V Olomouci vedu skupinku žen, cvičíme tantra-jogu pro ženy - Mohendžodáro, noříme se do Oshových meditací, malujeme, zpíváme a hlavně sdílíme. Pracuji jako učitelka na Slovanském gymnáziu, máme se studenty pěkný vztah, na němž pracujeme, a asi před půl rokem mi přišla myšlenka oslavy první menstruace pro dívky a jejich maminky. Rituál pak proběhl 18. listopadu tak, jak se mi objevoval v představách. Holky byly bezprostřední, úžasné. Bylytam s námi duše žen z obou rodových linií, i vy jste s námi byly :-), maminky, které se v takové situaci setkaly poprvé, se dokázaly otevřít a sdílely své hluboké jistoty, jimiž k nim v různých životních situacích promlouvala intuice, cítily jsme matičku Zemi. Nakonec jsme si přivolaly i muže, kamarády, partnery,...:-). Vše, co se dělo, bylo očím neviditelné. Až mi bylo líto, že nemám dceru, ale syna. Ale asi právě proto se to mohlo stát. Věřím, že se setkáme na některém z vaších seminářů. Děkuji Bohu za podporu, vedení a propojení, které skrze vás dvě přišly.

S láskou

Zuzana Gregorovičová, 3. prosince 2010
Po rituálu smrti cítím nesmírnou úlevu spojenou se smířením, s vyjasněním mnoha věcí, o kterých jsem současně ani nevěděla. Po skončení jsem měla neskutečný pocit všudypřítomné maximální lásky ve smyslu božské všezahrnující lásky. Pomalu to vyprchávalo a zbyl po tom hezký reálný pocit, který chci aby mi zůstal navždy, nebo se vylepšoval. Souvisí to s rolí pozorovatele, do které se stále častěji dostávám a to je teda bomba. hodně mě to zklidnilo a smířilo. Rituál pro mě přišel v pravou chvíli a měl maximální dopad. Děkuji Tamarce a všem ženám, které mi tuto velkou práci umožnili vykonat.

Marcela, 1. prosince 2010
Včera jsem se po Tvé masáži cítila báječně a do teď z toho těžím. Už teď se těším na další. Pa, pa

Bára, 26. listopadu 2010
Ahoj Tamara,

bola som cez víkend no Tvojom seminári v Košiciach.
veľmi sa mi páčilo!!!
Moje pocity boli - na úvod rozpaky, keď si nám veľmi realisticky ukazovala, čo budeme robiť - a potom NADŠENIE, aké je to super.
myslím si, že naozaj sa vo mne trošku niečo zobudilo, alebo sa aspoň snaží...
viac si uvedomovať svoju ženskosť - v mojom prípade ženské telo a sexualitu...

V nedeľu poobede som mala pocit, že víkend bol veľmi krátky, že toto všetko, čo sme robili, by sa malo robiť ďalej, všetko to boli len náznaky a málilinko pootvorené dvierka, za nimi veľa ďalšieho...
veľmi sa mi páčilo a ak sa bude dať, v apríli si to rada zopakujem -
že si sa pýtala, na akú tému by mohol byť rituál - ja mám asi slabinu v Narodení - neviem, či mojom , alebo narodení mojich detí... to je vlastne pôrod
takže sa prikláňam k môjmu narodeniu, nech ideme od začiatku :-)

Prajem ti veľa krásnych dní a pekné vianočné obdobie plné lásky.

Eva Gregová, 25. listopadu 2010
Ahoj Tamara,

ďakujem za všetko, čo som mohla zažiť. je to jeden nádherný dar. moje dojmy sú asi také, že vôbec netuším čo bude ďalej. moje vnútro sa vytešuje, akože : "no konečne si spadla na to správne miesto - ako guľa v gulečníku :)))))) " ale ja som z toho paf, lebo v skutočnosti netuším kde vlastne som. viem dve veci, je mi veľmi, veľmi dobre a druhá vec - že už nič nebude ako predtým. a to je silný pocit. nemôžem žiť ako predtým, lebo to nejde. bolo by to ako by som chcela sama seba zradiť. tak uvidím čo sa rozvinie na mojej ceste :)
akurát sa ešte bojím naplno vyjadriť, aby môj muž nezutekal :) viem, že aj keby zutekal bolo by to správne. ja som guľa na svojom mieste a nemienim sa pohnúť :))))

prajem vela, vela tak úžasných seminárov ako bol tento, vela lásky, svetla a požehnania :)))))))

ps: v apríli prídem určite zas

Miša, 23. listopadu 2010
Milé ženy, se úplně rozplývám blahem - tohle prostě musím dnes doporučit! Před svou cestou do Portugalska jsem si dala tříhodinovou slastnou masáž celého těla. Náádhera!!! Božské! Moc jsem si to užila:) Tak pokud máte chuť na něco opravdu nádherně uvolňujícího a povznášejícího tak Tamara Melissa je ta kouzelnice:)

Gábi, 27. října 2010
ahoj Tamarko,
jeste jednou dekuju moc za masaz... bylo to neco uzasneho....... muzu Te poprosit co to bylo za karty z kterych jsem si tahala? moc se mi libili...
at seTi moc dari.......

Anicka, 23. listopadu 2010
Ahoj Tamarko, rituál Měsíční chýše minulý víkend změnil kompletně můj život! Dějí se zázkraky, je ze mně dospělá, překrásná žena. Moje tělo se proměnilo, má mysl pročistila. Zmoudřela jsem, jsem dospělá, šťastná, vyrovnaná, vděčná, přibírám každým dnem, vylízají mi boky a zadek! Díky sobě a díky Tobě! Seš neuvěřitelná, nedá se to popsat. Vnímám, jakou obrovitánskou práci tady odvádíš, je to veliká síl Chci Ti moc poděkovat za neuvěřitelné prožitky, měla jsem nejnádhernější narozeniny a neopakovatelné prožitky v přítomnosti: praskající oheň, bosá chůze v trávě, tančící obilí, vůně ovoce, teplo slunce... tohle vše byl jen začátek! Byl to pohádkový svět a já konečně věděla, že takhle chci žít a že je to jenom moje volba. :)Ještě bych ráda něco řekla k rituálu. Je pravda, že mluvit se o tom moc nedá, jelikož slova na to nestačí. Můžu Ti jen popsat několik mých pocitů. Pocit, který jsem prožila při stoupání energie se nedá slovy popsat, ale když jsem tím byla plná, cítila jsem, že jsem neskutečně vyrostla, cítila jsem tu okamžitou změnu, dospělost, z vteřiny na vteřinu. Je to neuvěřitelný. Nikdy jsem si neuměla říct, co chci a co ne, ale tak jsem najednou byla bohyně a vše co jsem říkala a dělala bylo v pořádku, říkala jsem co chci a co ne a dělala jsem to s láskou! Prostě dokonalost :) :)

Při hromadné masáži od žen jsem viděla ve vizi bohyni Durgu (vůbec jsem ji předtím neznala, nikdy o ní neslyšela, našla jsem si ji na internetu) a poprvé jsem pochopila, na co má tolik rukou a pocítila jsem, co je to hojnost. :)
Celým rituálem mnou procházelo obrovské požehnání. Když jsem přijela domů,udělala jsem si svůj osobní ženský oltář, kde mám dřevěnou misku s růžovými lístky, do nich jsem nakapala směs růže-heřmánek-šalvěj-geranium-levandule, karty bohyní a archandělů od Doreen, šperky a ozdoby a fotky nádherné orchidee z Amazonských pralesů. Každý den tančím, medituju, odpočívám, užívám si a jsem šťastná.Dnes jsem na počest dospělosti dostala od mámy modrý kámen a laskavé objetí. Další kamarádka mi přinesla dárečky, sazenice rajčat, hračky pro Michelle a krásná trička v mých barvách. Zázraky se dějí!
Tamarko, moc děkuji a budu se moc těšit na další prožitky s Tebou a ženami. Láskyplně objímám a líbám!

Katka z Brnaa Michelle, 5.6.2010
Milá Tamarka, Tebe by som sa chcela ešte osobitne poďakovať za víkendovú Cestu ženy. Bol to pre mňa nečakane úžasný a inšpiratívny zážitok, ktorý mi umožnil hlavne skutočne prežiť a pocítiť to, čo som doteraz len čítala. A za to Ti úprimne ďakujem. Dúfam, že sa mi podarí udržať plamienok zažatý v mojom vnútri. Myslím si, že to, čo robíš pre ženy a ženskosť je prosto úžasné a hlavne potrebné. Želám Ti na Tvojej ceste z celého srdca všetko najlepšie a posielam úprimné objatie.

Jana Hoppanová, 21.1.2010
Dobrý den, Tamarko, chtěla bych ještě jednou moc a moc poděkovat za svatojánskou noc v Áčku. Přišla jsem domů za krásného svítání a celý den mi pak bylo krásně. Doufám, že se mi podaří zase mezi vás někdy přijít.

Ivana, 25.6.2009
Milá Tamarko! Přeji Ti z celého srdce požehnaný a láskyplný Nový rok! Sice jsme se - fyzicky - již delší dobu neviděly, přesto jsem v duchu v e l m i často s Tebou a cítím přání Ti alespoň touto formou poděkovat za Tvou moudrost, pochopení a lásku, kterou nám rozdáváš. Na mé cestě k vnitřnímu klidu, harmonii a nakonec i uzdravení mi setkání s Tebou hodně pomohlo a působí a pomáhá stále, i v těžké době, kterou kvůli vážné nemoci mého muže prožíváme. Je až neuvěřitelné, jakou sílu a lásku z toho mohu čerpat. Děkuji! Těším se někdy na další setkání a posílám úsměv

Iva Švajcrová Voigtsová, prosinec 2008
Milá tamaro! Dnes jsem se v Áčku dozvěděla, že tě tam na nějakou dobu neuvidíme. Teď už jsem se s tou myšlenkou nějak srovnala, ale musela jsem jít z Áčka k nám na prahu 6 pěšky (i s Ondrou v šátku), abych tu zprávu "rozchodila" - čeština je opravdu výstižná. Chci ti říct, že mi budeš MOC chybět. Tancování s Tebou mi moc dává. Nemůžu si to nechat pro sebe, musím Ti dát vědět, jak moc budeš chybět. Na druhou stranu Tvé rozhodnutí chápu. Už vícekrát mne napadalo, abys "nám" nevyhořela. Taky pracuji s lidmi a sama jsem vyhoření zažila, tak vím, o čem mluvím. Možná i prevence vyhoření je jeden z důvodů k pauze, a i kdyby ne, tak jak Tě znám, tak dobře víš, proč si pauzu dáváš a já důvěřuji Tvému rozhodnutí. Moc Ti přeji, ať Tě v další životní fázi potká to, co Tě potkat má. A už teď se těším, že se třeba opět setkáme, pokud ne, chci abys věděla, že jsi můj život velmi výrazně obohatila (nevím jak to napsat, snad to nezní jako fráze) a často si na Tebe vzpomenu. S něhou Eva K.

Eva K., prosinec 2008
Milá Tamarko, přeji krásný den a ještě jedno velké poděkování za "BOŽSKÉ HARTMANICE". Mysl se stále vrací do nekonečných hlubin klidu ve vodě, k rozkoši a vášni u plamenů ohně při tanci, k pocitu rozplynutí se ve víru větru, k plnému odevzdání, když celé tělo ulehne svojí váhou a dotkne se země. Prožití všech elementů, splynutí s nimi v jednotu v jejich síle energie je nevyslovitelné, nepopsatelné, zůstává trvalý otisk v nejhlubším nitru v srdci a ve vědomí jen a jen údiv, jak vše kolem se onou energií lásky samo dokonale mění. Toto mé poděkování patří i Blaničce, buď tak laskavá a poděkuj jí za mne. Ještě jsem Tě chtěla poprosit, zda by jsi mi mohla dát vědět, jaká krásná bytost přišla do hmotné roviny mezi nás, skrze lůno Katušky. Objímám Tě na dálku a již se těším na některý ze seminářů, kdy se opět uvidíme. S láskou v srdci :)

Dáša - DAMARA, 21.10.2008
Ahoj Tamarko, máme od soboty od rána Mikuláška. Je to úžasné klubíčko a celý porod byl také úžasný. Rodila jsem v Hořovicích a jsem úplně nadšená. Měla jsem porodní plán - chtěla jsem rodit na stoličce jen s porodní asistentkou a naprosto ho respektovali a do písmene vyplnily má přání. I šestinedělí bylo fajn, jsou tam všichni vstřícní. Můžeš doporučovat všem! Mikulášek byl po třech hodinách v porodnici na světě a pěkně hlasitě dával o sobě vědět. Teď je to ale nejúžasnější klidné, voňavé maličké miminko co znám. V noci spinká, jen jednou chce vždycky napít a přes den je to také zlatíčko. Děkuji proto za Tvou podporu, které se mi od Tebe na kurzu dostalo, a i když mě pak ještě čekaly dva krušné měsíce, dost mi to pomohlo. Přála bych to všem maminkám, aby z porodnice odcházely s tak dobrým pocitem jako já. Měj se hezky, ať se Ti všechno daří a pozdravuj Vlastu (ten porod byl i bez vody orgastický:)

Šárka Kubínová, 3.10.2008
Tamarko, ještě jednou moc děkuji za MENDI, bylo to nádherné. Ačkoliv jsem byla překvapená z rituálu za nenarozená miminka (protože se jednalo o vztahy), tak jsem si našla miminko v rodině, se kterým jsem se nerozloučila a se kterým se nerozloučil žádný sourozenec ani otec, jen jeho maminka (a to se pouze domnívám). Když pak došlo na rituál, který se vztahů velmi blízce týkal, tak jsem zjistila, že je to pro mne těžší než jsem si vůbec kdy uvědomovala. Nechat se svléknout před jinými lidmi... Pro mne nepředstavitelný zádrhel. Když na mne přišla řada, tak jsem si řekla aspoň to budu mít za sebou. Celou dobu jsem byla nervózní, zpocená a rozklepaná a vlastně mne to pustilo až chvíli potom, co jsem už seděla mezi ostatními v kruhu a rodila se další bohyně. Pak ale jsem začala zpívat mantry a tančit a dokázala jsem vnímat rození nových a nových Bohyní a cítila jsem tu lásku z nich a cítila jsem tu lásku v sobě a byla jsem LÁSKA. Tento pocit byl NÁDHERNÝ a chtěla bych si ho uchovat navždy. Já se sice budu muset zrodit ještě jednou, ale tento pocit by mi při tom mohl pomoci. Také se musím zmínit o malování Hennou. Když na mne Jitka malovala, byl to nádherný pocit a neuměla jsem si představit, co já namaluji na ni, protože mé malířské umění je poněkud jednoduššího rázu. Jak jsem ale dostala záchvaty smíchu, už jsem to hodně dlouho nezažila, zjistila jsem, že se na malování těším. Pak jsem Jíťu pomalovala, kde jsem si jen troufla a malovala bych dál. Ale ty jsi mne úplně vyrazila dech, když jsi řekla, že je půl páté ráno. Tak jsem toho s lítostí zanechala. Uvědomila jsem si, že jsem se sice nevyplakala, ale smích asi také uvolňuje určité bloky... No a samozřejmě vzájemné masáže a chodit bosky po louce a tančit v přírodě, to prostě k tomu patří a ráda jsem si to užívala. Tamarko, měj se krásně a vždycky, když budeš tančit, já budu v duchu tančit s tebou, pokud se to smí.

Kamila Svitáková, 11.9.2008
Ahojky Tamarko, na rozdíl od loňska, kdy jsem přijela z vašeho semináře sršící energií, že věci kolem mě lítaly, teď jsem pomalá a unavená, asi proto, že mám moc nových věcí, které se musí vstřebat. Bylo to pro mě fakt hustý:)) Ale na duši je mi skvěle, takže vám oběma ještě jednou velký dík za pomoc. A nejlepší bylo, co se stalo doma. Naši jako obv. na sebe mluvili zvýšenými hlasy, až se mi z toho svíral žaludek. Tak jsem potichu pustila nahrávku tibetských mís, co jsem si přivezla. A do hodiny se tempo jejich řeči zpomalilo, hlasy se ztišily... no prostě paráda. Oba vás moc zdravím, přeju hezký zbytek léta a budu se těšit na podzimní setkání

Klárka, 18.8.2008
Ahoj Tamaro,ještě jednou jsem jak tobě, tak Vlastovi chtěla poděkovat za nezapomenutelný týden strávený ve Skalce u Doks. Hned v pondělí jsem si koupila čínské hůlky, neustále si zpívám mantry a celkově mi můj život přijde smysluplnější a šťastnější. Jen ještě sehnat někoho, kdo se mnou bude tancovat kolem ohně:o))) Mějte se moc hezky. Pa

Lenka, 12.8.2008
Ahojky Tamarko, moc zdravim z mesta a vzpominam na krasu na Skalce. Chtela jsem Tobe i Vlastovi, ale i dalsim lidickam moc podekovat za kurz a moznost udelat par dalsich kroku na sve ceste dal a sve ceste k sobe. Hodne veci se pohybalo, vycistilo. Jsem rada, ze jsem poslechla a prijela za Vami. :-) Rada se s Vami znovu setkam. Nevim, kdy to bude - sama jsi rekla: az nazraje cas. Myslim, ze se ozvu az prijde miminko... A jestli predtim a kdy, to uvidime. Chtela jsem Te jeste proprosit o jednu vec, nestihla jsem to na seminari. Napis mi prosim nejake tipy na CD na tancovani. Treba to, co jsi poustela + nejake dalsi. MOC dekuju. Pozdravuj a opatruj se. At se ti dari, barevna duhova vilo, a muzes protancovat kazdickou minutku sveho zivota. Obejmuti.

JU(dita), 11.8.2008
Dobrý krásný den, byla jsem s Váma na odpočinkové dovolené plné zážitků v Nenačovicích. Dostala jsem plno dalších inspirací pro moji další práci s těhulkama. I vnitřní zážitky byly hodně silné. Vaše semináře doporučuji všem svým klientkám. Ráda bych Vás ještě poprosila, jestli si najdete někdy příští rok chvíli pro ženy z Plzně a blízkého okolí a přijedete nám udělat nějaký krásný seminář pro těhulky. Ženy, kterým jsem povídala o svých pocitech a celém průběhu semináře litují, že těhotenství netrvá ještě déle, protože by rády zažily setkání s Váma. Dávám odkaz na Vaše stránky. Napište mi, prosím, Vaše požadavky pro konání semináře. Budete-li mít někdy cestu do Plzně, jste vítáni. Věřím, že se nám společnýma silama povede zrealizovat krásné setkání. Těším se na setkání s Váma při některém dalším semináři.

Lenka Kepková, 11.8.2008
Ahoj Tamarko, ještě jednou bych Ti chtěla opravdu poděkovat(a Vlastovi samozřejmě taky) za ty dny, které jsme mohli strávit s Vámi. Pootočilo mi to pár věcí ve mně samotné a nejvíc jsem štastná z toho, že se dokážu mít opravdu ráda... ty svoje obliny ;-) O tohle jsem se snažila už velice dlouho, protože vím, jak samu sebe ničím, když nenávidim své tělo. A ono to opravdu jde, mít se ráda a velice mi k tomu pomohl tanec. Tím můžu rovnou navázat na prosbu o kontakt, myslím že na Janu, která chce roztančit Liberec :-) Už se nemůžu dočkat, že zase budu tancovat v kruhu žen. S přáním jen samých duhových dnů.

Lenka Kárníková, 7.8.2008
Po semináři se mám skvěle. Cítím se úplně stejně jako v období před třema rokama, kdy jsem se zamilovala do svého přítele (plná energie, fresh, pořád se musím smát a nic mi nevadí). Přítel se mě, když jsem se vrátila, ptal, co tam se mnou provedli, že jsem úplně jiná... ale prej je ta změna k lepšímu, že mám pořád úsměv na tváři - a že mě zase rád v budoucnu někam pošle, když to tak pomáhá... Poslouchám v autě mantry a mám nutkavou potřebu kupovat si různý šperky, které jsem ale nikdy nenosila - mám novej náramek a výrazné náušnice a cítím se v tom skvěle - prostě mám radost z toho, že jsem ženská!!!! Další věc, kterou si užívám je, že nepracuju. Nechala jsem si prodloužit nemocenskou a úplně se vyžívám v tom, že se starám o domácnost a o toho svýho chlapa a mám při tom čistou hlavu. Dokonce se mi podařilo někam zašantročit telefon a ani mi to nevadí... Mějte se všechny fajn a doufám, že se potkáme někde a někdy na tancích... Ahoj

Pavla, 4.8.2008
Ahoj, po semináři se mám skvěle. Cítím se úplně stejně jako v období před třema rokama, kdy jsem se zamilovala do svého přítele (plná energie, fresh, pořád se musím smát a nic mi nevadí). Přítel se mě, když jsem se vrátila, ptal, co tam se mnou provedli, že jsem úplně jiná... ale prej je ta změna k lepšímu, že mám pořád úsměv na tváři - a že mě zase rád v budoucnu někam pošle, když to tak pomáhá.... Jinak poslouchám v autě mantry a mám nutkavou potřebu kupovat si různý šperky, které jsem ale nikdy nenosila - mám novej náramek a výrazné náušnice a cítím se v tom skvěle - prostě mám radost z toho, že jsem ženská!!!! Další věc, kterou si užívám je, že nepracuju. Nechala jsem si prodloužit nemocenskou a úplně se vyžívám v tom, že se starám o domácnost a o toho svýho chlapa a mám při tom čistou hlavu. Dokonce se mi podařilo někam zašantročit telefon a ani mi to nevadí... Mějte se všechny fajn a doufám, že se potkáme někde a někdy na tancích..

Pavla, 3.8.2008
Milé ženy a dívky, ráda bych se s Vámi podělila o mé silné zážitky ze semináře s Tamarou. Od ledna letošního roku životně i pracovně maličko tápu, proto jsem si našla osobního "kouče", který by mi nastavil "zrcadlo" a já si tak srovnala svůj "vnitřní svět". Vše jsem postupně rozebrali a dostali se do bodu mého snu. Hledala jsem ho v sobě asi 3 měsíce až mi náhle svitlo.........., když jsem byla málá, velice často se mi zdávalo jak tančím, protančila jsem celé noci a pak jsem se ráno smutná probudila do reality. Hned ten den jsem si našla na internetu intuitivně Tamaru a za 4 dny jsem se s ní seznamovala, na tak báječně do hloubky propracovaném semináři. Tento seminář je pro každou ženu, každá si najde to, na co je momentálně vývojově (nebo můžeme nazvat duchovně zrálá). Mně se po prvním tanci udělalo opravdu nevolno, začala se mi čistit děloha tím způsobem, že ze mne asi 3 dny vytékalo cosi..... nevím jak lépe bych to popsala, asi všechny pochopíte. K tomu se přidala řada emocí a já jsem poprvé dne 22.7. 2008 (to mi je 37 let), nalezla v sobě ženu, cítila dělohu...., mám velkou radost, že se toto událo. Tančení je tak přirozená záležitost, která dovede každou ženu k pradávným pokladům vědění, k vesmíru v sobě samé. Co jsem se vrátila z kurzu, realizovala jsem ihhned spoustu změn v reálném životě a cítím se každý den lépe a lépe a to nemluvím o slastných pocitech mého muže:))) Stále jsem dojatá k slzám a zároveň vděčná, že jsem v sobě znovu našla tu malou holčičku, která měla tolik snů a vizí, které byly pomalu zapomenuty rodinnou výchovou a zároveň, ne zrovna láskou naplněným vztahem rodičů. Tamara má v sobě dar, skrze ni můžete dojít sami k sobě. Já osobně pokračuji dál v tančení s Tamarou na jejích seminářích v Praze, přizpůsobila jsem tomu můj, tak nabitý pracovní diář. Moc se na to těším a proto, která z Vás váhá, stydí se či bojí, prosím propusťte typ těchto emocí a dovolte si přidat se k nám. Troufám, si říci, že nalaznete drahocené poklady:)))))

Martina Pechová, 3.8.2008
Milá Tamarko, samozřejmě můžeš použít jakoukoliv část textu, který jsem Ti napsala, třeba i celý. Z vlastní zkušenosti vím, jak je někdy povzbuzující a ujišťující, moci si přečíst nebo vyslechnout prožitky ostatních, získat širší náhled na věc. Jak jsem Ti již napsala, seminář Měsíční chýše je úžasná věc. Sama jsem také četla ohlasy na Tvém webu týkající se přirozených porodů a rituálu k přivolání miminka, a úplně mi z toho šel mráz po zádech, jak posvátně přirozené a prapůvodně mocné a silné mi to přišlo, a jaké úžasné věci mohou nastávající maminky díky Tobě a dalším ženám, které se tímto zabývají, prožívat. Jsem ráda, že již dozrála doba, a tyto hluboce přirozené, a bohužel na spoustu generací v naší společnosti zanedbávané, záležitosti začínají opět vcházet do našeho povědomí. Jsem ráda, že něco takového je již dnes možné. Sama nevím, zda někdy vůbec budu mít miminko, ale pokud mi bude dopřáno, a pokud se bude jednat o zdravé těhotenství, chci udělat vše proto, abychom spolu prošly těhotenstvím i porodem v souladu s přirozeným "manuálem", který, jak doufám, máme my ženy stále ještě k dispozici, někde hluboko uvnitř. Přeji krásné léto plné sluníčka a inspirace, a někdy třeba opět naviděnou.

Jana Krupičková, Ústí nad Labem, 1.7.2008
Milá Tamarko, moc Tě zdravím a cítím, že nazrál čas napsat Ti zpětnou vazbu, pár řádek o tom, jak se cítím po opuštění měsíční chýše, po opuštění dělohy, vlastně metaforicky "po znovuzrození"? Krásně, Blaze, Uvědoměle(ji), Celistvě(ji), Silně, Sytě, V hojnosti...... Ráda bych byla stručná a výstižná :), ale nevím nevím jak to všechno svázat do slov a vět. Asi to ani úplně nejde. Dostala jsem DAR na celý život, od Velké Bohyně. A Ty jsi její kněžka, skrze kterou její energie proudí k nám. Díky za to, co nám ženám umožňuješ! Kéž by to všechny ženy v jakékoliv fázi svého života mohly zažít! Dcera Kristýna byla báječně napojená, ještě než jsem jí druhý den stihla povykládat, jak probíhal rituál, zdál se jí sen, že ji masíruju a hladím a říkám "Ty moje malá holčičko". Pondělní večer proplakala. Tento vztah jsem si v chýši hodně léčila... Vyvrcholením je přání Kristýnky prožít podobné zasvěcení do menarché (ještě jsme v očekávání:)) a k mému nejmilejšímu překvapení chce u toho mít obě babičky!!! Netrpělivě jsem čekala, co na to řekne moje mamka. Zaznělo "ANO, rozhodně chci být u toho". Předčilo to všechna moje očekávání. To musela být hodně velká síla, která ze mě ty první dny po rituálu vyzařovala.... Rituál předcházel mým 35. narozeninám - byl to z mé strany záměr. Můj muž mi pak věnoval červenobílou kytici, Kristýnka mi navlékla červenobílé korálky!!! Úžasné, jak to všichni prožívali se mnou. K rituálu se mi vážou ještě další, životně důležitá uvědomnění: ten dar, že jsem mohla dělat tak často ženám kněžku - bylo to velmi silné, zavazující, zodpovědné, mile překvapující, ale pro mě JASNÉ. Věděla jsem, co mám dělat. Znám to. Dávno a důvěrně..., až mě z toho mrazí. Tolik mě oslovuje literatura o kněžkách Bohyně Matky, o posvátné prostituci, o chrámových tanečnicích .... Bylo mi ctí opečovávat všechny ženy, byla jsem nabitá a šťastná v této roli! Díky, díky, díky.... Po dlouhé době jsem se rozhodla dojet si zase na Tvůj seminář. Měla jsem v tom jasno. Napojení funguje perfektně. Už delší dobu dávám ženám větší volnost v pohybu, vede mě to ke spontaneitě... Když jsi vytáhla žluté Bohyně, musela jsem se usmát - no jasně, používám je taky. A další náhodička - Sui Vesan. Ani nevíš, jakou radost mi způsobilo "karnevalové" řádění v bílém na její zpěvy. K této ženě mám i osobní vztah - představ si, že když jsem vloni projevila zájem o její cd Splynutie s potokom, tak mi ho přivezla až na benzinku do Ivančic osobně! při cestě z Prahy. Teď vydala třetí cd, pošlu Ti info mailem. Milá Tamarko, zase jsi mě inspirovala i v hudbě. Mám k Tobě jednu prosbu - čistě praktickou: můžeš mi, prosím, napsat, název cd a jméno zpěvačky manter, na které jsme tančily hned ve čtvrtek večer (takové rytmické, zněla i "Amba...")? Děkuji. Toť asi vše. Jsi určitě zaplavená maily a zpětnými vazbami. Snad jsem napsala to nejpodstatnější. Nevím kdy, ale někdy se zase ukážu. Často "vyrábím" volné víkendy. Čas nazraje. S objetím a úctou

katka pokorná ***, 26.6.2008
Milá Tamarko, v květnu jsem se zúčastnila Tvého semináře Měsíční chýše. Chci Ti napsat pár vět o změnách v mém, zejména vnitřním, životě, které se po těchto 4 nádherných dnech odehrály. Hmatatelný důkaz o skutečně probíhající - a to nejen mojí - vnitřní práci s tématem menstruace z pohledu generací, mi poskytla má babička. Po mém návratu mi řekla, že celou dobu, co jsem byla pryč, zdávaly se jí samé divné a silné sny, v nichž stále krvácela a menstruovala (o menstruaci se jí prý normálně nezdávalo, rozhodně tedy ne v posledních desetiletích, co už nemenstruuje!). Myslím, že nějaké vnitřní propojení s tímto tématem skrze mě babička dosáhla, mám dojem, že to není pouze shoda náhod. S touhle babičkou mám totiž už z dřívějška zkušenost vzájemného propojení na nevědomé úrovni (přes zvláštní typ snu, který se nám jednou zdál ve stejný den - velmi podobné téma, a přeci přizpůsobené pohledu každé z nás). Díky tomu snu jsem dokázala na první pohled předčasně a bezdůvodně, ve skutečnosti však takřka na poslední chvíli správně zareagovat a zajistit babičce lékařskou pomoc. Nyní věřím tomu, že vzájemné vnitřní propojení lidí existuje v běžném životě častěji, než by se na první pohled zdálo. A možnost "propojení" linie žen mého rodu až hluboko do minulosti (i když už nežijí) se mi rovněž jeví jako věc možná, ba reálná. Své prožitky z meditace (zvaní žen do růžového pokojíku) jsem babče i mamince vypověděla, přizpůsobené jejich způsobu chápání - prezentovala jsem to jako zvláštní a intenzivní sen o nich. Bylo vidět, jak je to dojalo a udělalo jim to radost, a já jim tak mohla sdělit, co jsem měla na srdci, bez zbytečného patosu či přídechu čehosi v jejich očích "nadpřirozeného". K mému vnitřnímu vývoji po semináři - myslím, že díky němu mohu dále kultivovat a správným směrem rozvíjet mou vnitřní energii. Tvůj seminář mi umožnil opět o něco více se propojit s dosud málo známými a potlačovanými aspekty mé osobnosti, a to je samo o sobě zdrojem další vnitřní síly. Po semináři došlo k aktivaci a naběhnutí spontánního procesu léčení jednoho mého velmi starého duševního bloku z raného dětství, s nímž nešlo normálně vědomě pracovat, protože nemám přístup k autentickým vzpomínkám na to. A otevírat to s odborníkem jsem nikdy neměla odvahu. I bez toho je to ale nyní v pohybu, a vyvíjí se to v souladu s tempem, které ustojím, a v intenzitě, kterou jsem rovněž schopná zvládat s ohledem na můj aktuální stav a odolnost. Tamarko, děkuji za seminář Měsíční chýše. Byl pro mě jako nádherná mozaika z barevných sklíček - půvabná vitráž, jíž proudí sluneční paprsky a zalévají vše, čeho se dotknou, barvami duhy - aurou bezpečí, něžné náklonnosti a bezvýhradného přijetí. Žensky mateřský přístup k životu je tak léčivý a je úžasné, zjistit a v praxi vyzkoušet, jakou moc ve svém ženství máme, a jak obohacující a naplňující může být, umět to přijímat a posléze i dávat dál. Dlouhá léta jsem bojovala se svým ženstvím, i se svou prostou lidskou přirozeností. Dosud se v těchto ohledech vyvíjím a doháním, co jsem zmeškala. To, co v poslední době od života dostávám, vychutnávám jako vzácné ovoce, velmi to oceňuji a nechávám se tím pohlcovat a omývat jako vonnou koupelí... (ach, já požitkářka!). Děkuji za Tvou další užitečnou práci, kterou pro nás ženy vykonáváš. Měsíční chýše mi umožnila s novou energií dále pokračovat v mé vnitřní práci, dala mi nádherný impuls k další cestě. Díky ní jsem udělala zase jeden velký krok na cestě k sobě samé, i k ostatním lidem kolem sebe. Přeji Ti hodně štěstí.

Jana Krupičková, Ústí nad Labem, 13.6.2008
Moje milé Ženy, moje milé Soukmenovkyně, moje milá Smečko, moje milé Sdílející, moje milé Šamanky, zkrátka Čarodějky... DĚKUJI ZA SPOLEČNÉ BYTÍ, DĚKUJI ZA SPOLEČNÉ SDÍLENÍ, DĚKUJI ZA INSPIRACI. SKLÁNÍM SE PŘED VAŠÍ ODVAHOU BOŘIT MÝTY DNEŠNÍ SPOLEČNOSTI, SKLÁNÍM SE PŘED VAŠÍ CHUTÍ ZAČÍT TRPĚLIVĚ NAVAZOVAT PŘETRŽENOU NIT. ŽEHNÁM VÁM .. Nevím proč, ale vím, že mé požehnání má velkou sílu. Nevím proč právě já, ale děkuji za to, že mohu. "Matko naše, v našich branách žijící a zářící, buď vždy vítána v mém srdci ve svém jménu, Tvá vůle je i mou, já našla v sobě tvoji lásku, a dělím se tak s tebou o naše společné každodenní bytí. Každým úderem svého srdce dávám lásku svým sestrám, dopřej svobody našemu zraku, abychom cestu do tvé náruče viděly jasně ozářenou, v tvém království je místa pro všechny, ty jsi náš život, naše láska, naše bezedná slánka. A navždy. Amen" (můj překlad aramejskěho otčenáše inspirovaný Janem Konfrštem). S láskou v srdci

Jana, 12.6.2008
Tento vzkaz byl určen původně pouze pro Tamaru, ale dala jsem jí svolení umístit ho do této rubriky: Dojmy z měsíční chýše pomalu doznívají a začínají vyplouvat na povrch různé spojitosti. Cítím se dobře a velmi činorodě. Zpočátku přišel útlum, kdy jsem "nedělala nic" pouze "zpracovávala". Ještě první noc jsem "pokračovala" ve snech v rituálu, nebo jej prožívala znovu. Celkově mám hodně obrazné sny, jen si z nich málo pamatuju. Stále u sebe nosím papír a tužku a zaznamenávám si, co ke mně chodí. Celý seminář byl pro mě magickým a silným zážitkem. Tak nádherná atmosféra od začátku do konce byla ohomující! Tak nádherná setkání! Takový posun! Dalo mi to skutečně moc. Mohla bych o tom napsat román :-) Takové naplnění cítím! Jsem šťastná, že jsem něco takového mohla zažít a prožít. Ještě jednou velké díky všem a Tobě, Tamarko, že nám dáváš prostor pro práci, slzy, smích a léčení. Cítím se hodně žensky a pociťuji ohromnou vděčnost,lásku a vyrovnanost. Cítím, že má "životní cesta" začíná mít konkrétnější rysy a to je báječné. Vím, že nemusím nikam spěchat, protože všechno má své "božské načasování", niterně už jsem to přijala za své (byl to přesně jeden z těch střípků, který suverénně zapadl do skládanky) a dávám si čas a prostor "události" vítat s otevřenou náručí.Také jsem poslala své nevlastní sestřiče k jejím třináctým narozeninám knížečku rozkvétající žena - mám radost, že třeba už moje sestřička může mít ke svému ženství úplně jiný vztah a já k tomu můžu být nápomocná. Tamarko, přeji Ti krásné teplé sluníčkové dny a krásně si to užij u moře. Těším se na další setkání - třeba už na Svatého Jána :-). Objímá

Kristýnka, 30.5.2008
Posílám svou zpětnou vazbu na měsíční rituál - léčení vztahu k mestruaci jako ke zdroji síly. Celkově můžu říci, že to byl jeden z nejsilnějších zážitků v mém životě. Uvědomila jsem si sílu, která dříme v každé ženě a moudrost, která je nám předávána skrz naše tělo. Vnímám své ženství jako veliký dar. Cítím velikou vděčnost za tento dar a chci ho dále rozvíjet a poznávat nové možnosti. Rozkvést z poupátka v krásnou květinu. Při návratu do našeho dětství se mi chtělo dupat, vztekat se a křičet NE! Nedovolila jsem si to prožít a tak jsem jen plakala a říkala NE, NE, NE. Některá z žen ke mě přišla a začala mě hladit. Zpočátku jsem nechtěla, ale pak mě došlo, že právě to pohlazení mi vždy scházelo. Začala jsem si užívat hladivé dotyky a mé tělo se uvolnilo a zklidnilo. Potom jsem si začala hrát - zpívat, tančit, prát se a užívala jsem si hraní s ostatními. Bylo to úžasné. Uvědomila jsem si, že zlost, která se tam objevila, byla v mém dětství neprojevená. Byla jsem tou hodnou holčičkou, aby se ke mě dostala láska, přijetí a pohlazení. Rituál byl slovy nepopsatelný zážitek. Odnáším si z něho vyléčení vyděšeného děvčátka, které netušilo, co se děje. Užila jsem si přijetí svého ženství, svého těla, své smyslnosti i jemnosti. Krásné bylo i poslání kněžky, doprovázení a účasti přivítání nové ženy. S vděčností děkuji všem ženám za léčivý zážitek.

Mirka, 14.5.2008
Děkuji ti Tamaro za tvoji skvělou práci, kterou děláš velice kvalitně a pro mně moc inspirativně. Vždy mně cesta ženy překvapí, učí a já jdu postupně víc a víc do hloubky své duše, své podstaty ženy. Jak jsem začala hledat svoji cestu a vykročila, tak teď když jsem už na ní, mně nepustí zpátky. Vždy, i když se mi nechce, se něco objeví, co mně táhne do pohybu a činu. Například dnes v pondělí 3.března jsem si řekla, že do Prahy na ženský kruh nepojedu a samozřejmě přišel e-mail, že je zítra porodní rituál, kde je potřeba ženské energie. A to mi už nedá a přemýšlím, že bych teda měla překonat pohodlí a vyrazit... Tak děkuji za hnací sílu, děkuji tobě i sobě i všem ženám a ženské síle, která nás spojuje.

Zuzka, 3.3.2008
Ze Silvestra byl nadšený i Martin, který v podstatě nevěděl moc do čeho jde. Byl dost překvapený Vlastou, jak je všímavý. Spoustu věcí jsme znali, ale je vždycky osvěžující poslechnout si to jinými slovy, z jiných úst. Martin s velkým úspěchem používá "poslat si něco do hary" a učí to naše kamarády. A já velice a s radostí oceňuju, že teď už mi na některé jeho poznámky o "logice" a o tom, že co si to zase vymýšlím - tak mi teď opravdu stačí jen říct mu, že jsem žena a že to nemusí chápat, prostě to potřebuju tak a tak - a on to bere s klidem:-) Myslím, že to zase posunulo náš vztah o něco dál (dokonce tak daleko, že jsme se rozhodli pro malou změnu - v srpnu se budeme brát:-) A krom toho, každý, komu jsem vyprávěla že jsme na Silvestra neměli ani kapku alkoholu, místo hlasitého odpočítávání jsme potichu seděli, neměli jsme tam ani televizi ani mobilní telefony a přesto jsme řádili víc než obvykle - tak každý je zvědavý a valí oči:-) Bylo to pravdu velice povedené.

Jana, 6.2.2008
Krásný den, Tamaro! Doufám, že se nebudeš zlobit, když Ti budu tykat. Chodila jsem k Tobě před rokem na cvičení pro těhotné a tam si nám taky dovolila tykání, tak to tak nechám. Mému chlapečkovi je teď deset měsíců. Nemůžu zapomenout, co pro mě cvičení a ženský kruh v Áčku znamenaly. Škoda, že teď už nemám čas jezdit na cvičení pro miminka. Bydlím mimo Prahu a mám ještě doma malého školáka, takže je to náročné. Několikrát jsem se do Karlína chystala, ale vždycky do toho něco vlezlo. Naučila jsi mě strašně moc. Objevila jsem v sobě sílu ženství, potřebu a sílu ženské pospolitosti. Ta ženská energie byla na cvičeních skoro zhmotněná. Objevila jsem v sobě schopnost meditace. Několikrát jsem "mluvila" během relaxace se svým miminkem. Měla jsem radost, že to dokážu a vytvořilo to úžasné pouto mezi námi. Porod jsem měla báječný. Rychlý a úchvatný zážitek. Díky meditaci a díky pohybům z břišních tanců. Chtěla bych ti poděkovat. Často na tebe a na holky z tančení myslím, jakoby jsem pořád s váma. Prohlížím si občas tvoje webové stránky. Ráda bych se zúčastnila semináře, který má být na Padmafarmě v Bělé u Jevíčka 10.-13. dubna. Formulář k přihlášení na tvých stránkách mi nějak nejde otevřít. Mohla bys mi dát vědět, zda je možné se přihlásit a jak? Konečně bych zase utišila stesk po ženském kruhu. Díky za přečtení mailu, moc Tě zdravím.

Lenka Michálková, 31.1.2008
Ahojky Tamaryško (a moc zdravím i Vlastíka)! V Olomouci teď řádí chřipka, která mě zahnala na chvilku do postele, ale zároveň mi poskytla čas napsat vám své poděkování za silvestrovský seminář. A možná jsem spíš hledala slova.. Byl to totiž tak nečekaně silný zážitek. Jako by mi vaše podání hudby, tance, životních filosofií, meditací a vůbec celková atmosféra byla jakýmsi silným odkazem (jakýmsi www..:o)))na něco, co jsem odedávna hledala a tušila. Vnitřní podstatu a zároveň sounáležitost? Ach ta slova! Nicméně se už celý ten měsíc cítím klidně a harmonicky a je to velmi příjemné a objevné a za to vám posílám velký dík!! A pro jistotu :o))si to vaše www chodím oživovat do kroužku alikvotních a jiných zpěvů, které jsem tu v Olomouci objevila (ostatně jejich lektorka Soňa Vidličková na vás taky vzpomíná, pozdravuje a popisovala podobný zážitek silné změny) a taky jsme s novými kamarádkami ze silvestrovského semináře našly kurz hry na didgeridoo, tak se těšíme. A Vám dvěma přeji z celého srdce zdraví, lásku a vzájemnost a budu se těšit snad někdy na viděnou!

Monika, 31.1.2008
Ahoj Tamarko, se zvědavostí jsem si přečetla všechny příspěvky žen, vesměs nadšené z tvé práce, snad to není ani práce, ale poslání. Věřím, že setkání s tebou není nahodilé. Také jsem cítila, že tě dávno znám. Chtěla bych se zmínit ale o trochu odlišné, byť související tématice. Od dětství jsem si přála mít 4 děti, asi to bylo proto, že jsem 8let byla jedináček a má kamarádka měla 3 sestry. Citila jsem tam to teplo, klid, pohodu. Pak mi v 18ti letech bylo řečeno, že děti mít nemohu. Nedokážeš si představit, co tato zpráva udělá s duší ženy. Soucit od lidí typu užívej si, cestuj, s dětmi jsou jen starosti atd. a uvnitř jsi na to sama. Stále na to myslíš, pláčeš, snažíš se zabavit něčím jiným, absolvuješ různá vyšetření, sháníš informace o adopci atd. V tu dobu v Praze působila paní Mojžíšová, neměla jsem tu možnost se s ní setkat osobně, ale ona jako jedna z prvních začala veřejně léčit ženskou duši. Po bolestných vyšetřeních a trápení vrátila těm "skoro neplodným" ženám naději, sebedůvěru, klid, štěstí a ty cviky, které léčily byly hrozně jednoduché. Tak strašně jednoduché a zadarmo v porovnání s protředky a přístroji, které se používají k léčbě ženské neplodnosti. V jednoduchosti a naslouchání je obrovská síla. I u mě se lékaři zmýlili, mám děti 2. Už je to 25 let a já smlouvala se svým vnitřním bohem, zřekla jsem se bohatství a ostatních hmotných požitků a silou vůle si vymodlila děti. Nebylo to jednoduché, ale od prvního okamžiku jsem věděla, že jsem těhotná, neměla jsem možnost rodit přirozeně ani doma, ale naslouchala svému vnitřnímu hlasu a věděla, co dělat. Největší chyba našeho zdravotnictví je, že neléčí duši. Vidím to na svých rodičích, kolik zbytečných medikamentů a vyšetření, léků, které ti na jedné straně pomohou a na další poškodí. Plné nemocnice a ostatní zařízení starých lidí, udržovaných při životě přístroji a medikamenty a vlastně čekající na smrt. Proč nepřijít na svět přirozeně a stejně přirozeně z něho odejít. Určitě si spolu někdy vyjdem do našeho hudlického lesa a budem si povídat, nechci z tebe jen energii čerpat, ráda bych ti i nějakou vrátila. Jsem ráda, že jsem se díky tobě dostala do obrovské party báječných žen, je důležité, že stále více a více mladých lidí se vrací k přírodě, všem maminkám přeji krásné, zdravé děti a užívejte si to. Mít dítě je zázrak, požehnání, poslání. Zapamatujte a užijte si co nejvíce okamžiků se svým miminkem, každý den je nový, každý je jiný. Setkání s vámi /třeba se všechny neznáme, třeba se známe jen z e-mailů/ mě obohacuje a posiluje, nedusme v sobě své starosti a problémy, otevřeme se a radujme se ze života. Je krátký.

I.T., 29.1.2008
Ahoj Tamarko, bohužel až dnes se dostávám k e-mailu. Musím Ti moc a moc poděkovat za ten čtvrtek. Bylo to super a myslím, že i ostatním se to líbilo. Přišla jsem tam úplně vyčerpaná a uštvaná a díky Tobě jsem ještě v noci měla tolik energie, že bych jí mohla rozdávat a bylo mi úplně líto jít spát. Dnes jsem také zjistila od své "takřka sestry" - velice blízké přítelkyně z Olomouce, která také před pár lety řešila špatné věci ve svém životě - nemoc, rozvod atd., že byla několikrát na tvém semináři a že se vlastně znáte. Tak jsme se domluvily, že na příští seminář jedeme spolu a shodou okolností prý na tebe dnes myslela. Prý je ráda, že jsem pod tvou ochranou. Přeji ti krásný zbytek dne a těším se na příští setkání.

Ivana Tománková, 28.1.2008
Tamarko, včera jsem měla to štěstí prožít krásný večer v kruhu žen v Hudlicích. Jsem uvolněná, nabitá energií a usměvavá (i když mě bolí kolena:-) ). Tak tančím, aby to přešlo:-). Moc děkuji a těším se na příště.

Marika, 25.1.2008
Dobry den pi.Markova, na Vasem webu psalo: "Koncert nejlepší zpěvačky manter Devy Premal" Jak muzete na webu psat ze je nekdo "nejlepsi"? Nedava to smysl! Zdravi

Kratochvilova Petra, 25.1.2008
Včera se nám narodil Matouš, 3,75, bez vyvolávání lékařů, moc děkuji za pomoc a všechny zdravím

Bohunka, 10.1.2008
Milá Tamarko, tak naším rituálem bohužel tanečky zahajovat nebudeš. Jiříček se prostě chtěl narodit na Tři krále, právě jsme dozpívali Gopalu a spinká jako andělíček. Rodili jsme doma s Ivanou a finiš byl díky slábnoucím kontrakcím přirozeně v Neratovicích. Více někdy ústně, jak jsem slíbila všem. Všechny moc pozdravuj a brzy v Áčku už s miminkem v náručí. A ještě ty míry a váhy: 3 660 g a 52 cm. Máme se skvěle.

Veronika a Jiříček, tanečky út večer, 6.1.2008
Ahojky Tamaro:) tak podruhé Ti zkouším napsat o svých dojmech ze Silvestrovského semináře - zavřela jsem si omylem okno s rozepsaným mailem, to se mi nestalo ani nepamatuju:) No asi to bylo spatne. Tak jinak. Bylo to božské, radostné, očistné, láskyplné, láskou naplňující, povznášející, děkuju, děkuju, děkuju:) Dneska jsem se byla projít po zasněženém rybníce, chvíli jsem tam meditovala v chůzi a byla to nádhera. A zítra půjdu šířit sluneční záři, kterou jsem si ze semináře odnesla, do naší školy. A budu se snažit udržet si to kouzlo, které akce s vámi přinášejí, oprostím se od zažitých zvyků a nebudu si dělat hlavu s nepodstatnými věcmi, jako co budu zítra učit. Vždyť daleko důležitější je slyšet hudbu, kterou vydává hlučící třída o přestávce, učit se každým okamžikem od všech okolo, nejen od lidí. Teď se učím od koček. Přeji vám oběma krásné dny, ať vás stále provázejí paprsky štěstí a těším se zase brzy naviděnou, někde.

Klárka, 2. ledna 2008
Tamarko, zdravím Tě! Děkuji Ti i já za výbornou víkendovou práci, Lída i Eunika se domů vrátily v krásné a silné "ženské energii"... Jsi fakt moc šikovná; mám radost z toho, jak pracuješ. Lída mi kvete před očima... Pusu

Zbynďa, 9.12.2007
Milá Tamarko, ještě jednou moje velké poděkování za ženský kruh, který mi předčil veškeré mé představy. Ta síla je tak úžasná, že se dá jen prožít. Uvědomila jsem si, jak hluboce miluji svého muže, jakým je pro mne požehnáním a jak jsem si nedovolila plných 27 roků toto požehnání přijímat z vnitřní hloubky - jen hodně povrchově, jako by byl hračka, která je zabalená a nikdy nezjistím její dotek, pokud ji nerozbalím a neucítím ve svých rukou její působení na mne. Dnes ráno jsem již dokázala procítít vůni doteku, pohlazení, polibků, milování - tak jak jsem si vždy představovala jen ve svých myšlenkách s vysněným obrazem muže, a přitom celé dlouhé roky ležel vedle mne, jen já o tom nevěděla. Moc děkuji, že si již uvědomuji. S láskou objímám a těším se na příští rok, pošli mi prosím nabídku volného termínu opět nějak v tomto čase listopadovém.

Dáša Adámková, 12.11.2007
Ahoj Tamariška, K tej maminke ešte chcem dopísat,že bola moja najvačšia podpora v našej túžbe porodit doma, po pochybnostiach, ktoré som často z jej strany ku mne cítila, zrazu to sama uhádla a povedala, že sa jej to zdá úžasné a verí mi,že to zvládnem... Pomohla mi rozpustit pochybnosti a napriek tomu, že pri porode nebola, nestihla, jej podporu som cítila velmi silno a bola pre mna velmi podstatná... Myslím, že náš rituál zrodenia na Ceste ženy a prežitie si svojho zrodu podla toho, ako si to praje moja dušička ma oslobodil od konfliktov s nou a ja jediné čo som pocítila bolo odpustenie a láska... Vdaka za to ešte raz... Teraz je u nás a my sa tešíme spolu z tej krásnej, vonavej bytostky z nebíčka, z malinkého stvoreniatka Eliáša /ktorý verím tiež bude raz čerpat z toho, že v brušku zažil tolko ženských kruhov/ ktorý k nám prišiel v mieri a láske, v našej slniečkom prežiarenej obývačke.. ..objímam Ta a po jesennom vzdúšiku vonavom pozdravenia posielam... s láskou

Šimonka a Eliášik, 17.10.2007
milá Tamarko, jsem ráda, že jsem našla odvahu přijet za Tebou na Cestu ženy na Padmafarmu... pořád ve mně všechny zážitky ještě pracují a věci se dějí:) ale to jsi zvyklá, že to tak funguje, že?? Já jen, že jsem Ti chtěla moc poděkovat za to, co děláš a jak to děláš... Tvůj styl práce velmi koresponduje s mým životem:)) takže mě u tebe spousta věcí dozapadala do obrazu, který stavím:)... cítím se stále ženou a je to báječné. Moudro, které jsem si u tebe mohla prožít je osvobozující - žena musí být syta, pak nasytí muže a ten ji opět může nasytit. Asi dva roky jsem řešila, proč mi to ve vztahu nefunguje, když jsem v pohode i vztah je v pohodě, když ne, tak mě partner není schopen stabilizovat... a díky tvému semináři jsem si uvědomila, že to mohu já změnit, ono v podstatě v životě nejde o muže a to co mi dělá, ale jde jen o mě, jak funguju a jsem schopna se s věcmi vyrovnávat. On je totiž mým zrcadlem a dává mi možnost neskutečně na sobě makat a posouvat se... tak se to ted učím jinak a vztah je krásný... ale hlavně já jsem uvnitř "krásná"... více mluvím, omluvím se, přiznám, že jsem hnusná a poprosím o pomoc... to jsem nikdy nedělala... a hlavně nevnímám to jako slabost, ale jako otevřený prostor k vzájemnému obohacování... děkuju, že jsem si u tebe mohla prožít tolik důležitých archetypálních věci:)... jinak... po semináři jsem přijela domů a dostala jsem o 14 dní dřív měsíčky a čistila se:) brala jsem to jako požehnání a očistu dělohy po tom, čím prošla... menstruaci si vždy užívám a i teď jsem si to užila ještě víc:))... učím se sytit sebe samu... tohle je neuvěřitelný zákon, který fakt funguje... jak ty věci jsou jednoduché... jinak jsem hodně řešila, zda u Tebe začít studovat - vědomé rodičovství a musela jsem to pro tento čas vzdát...Vím, že je to přesně to co jsem v životě hledala, takže je jen otázka času, kdy začnu, ale v současnosti jsem to nedala... takže tím ti jenom chci říct, že u Tebe jednou skončím:) (doufám, že projdu přijímačkama)... teď hledám prostory a toužím uskutečňovat pravidelná setkávání žen, abychom se podporovaly, sdílely, malovaly a smály se no prostě zažívaly naši společnou sílu:)))... ještě bych ti na závěr chtěla říct něco osobního k Tobě... asi ti fakt spíš poděkovat, že jsi mi ukázala na svém vlastním příkladě, jaká žena může být... při tanci jsem tě vnímala jako nááádherou plnou a intuitivní ženu... s velkým Ž... tohle je nádherné poselství, které šíříš... těžko se to vyjadřuje slovy, ale věřím, že tak nějak mezi těmi řádky cítíš, co Ti chci říct jooo a ještě perlička na závěr... masíruju ted jen v sarongu a tričenku (bez spodního prádla)... je to tak osvobozující a propojující... Tamarko, přeji náádherné a plné dny ... doufám, že na brzkou viděnou

Eva, 13.10.2007
Milá Tamarko, děkuji Tobě a všem krásným ženám za úterní večer, který nám přitancoval krásnou Emmu. Narodila se ve středu večer velmi něžně a rychle. Přeji krásné Hartmanice...

Romana, 11.10.2007
Toliko poděkování a obejmutí jsi milá Tamarko, Ženo krásná už zažila, ale myslím si, že pro to, co děláš pro nás, Ženy, je poděkování s úsměvem na rtech stále málo. Nádherné čtyři dny prožité na Padmafarmě v kruhu žen, s pohledem na tebe, muzikou, tancem, masážemi..., no prostě ÚŽASNÉ. Děkuji i mamce a sestře, se kterýma jsem tam mohla být a prožít si konečně svoje ženství. Kéž by takový spolek, jako je Áčko byl i v Brně!!!! Přeji krásný den!

Kristýna, 1.10.2007
Tamaro děkuji moc Tobě a všem tanečnicím! Od středy mi pupík dělal psí kusy a včera se nám hezky doma s Ivanou narodila Ela. Díky

Hedvika, 1.10.2007
Tak dnes ráno v 5.28 se k nám doslova "protančila" malá Anežka. Moc si to všichni užíváme a děkujeme za podporu. Tamaro, děkuju moc za ohromný zážitek! Díky tvému včerejšímu rituálu jsme všichni tři zažili nezapomenutelný porod. V uších mi zněla hudba a kontrakce jsem téměř protančila, to vše se silou myšlenky a pocitu z rituálu. Děkuji moc. Těším se, že se s tebou opět setkám. Pozdravy, podporu a díky celé skupině!

Gábina Železná, 26.9.2007
Milá Tamarko, děkuji za krásnou podzimní nabídku, zejména Hartmanice mě už pěkně dlouho lákají. Asi tomu věřit nebudeš, až zjistíš, odkud Ti píšu. Osud nás zavál až do Amsterdamu, kde už týden bydlíme a plánujeme tu zůstat asi dva roky. Děti začaly dnes chodit do mezinárodní komunitní školy, která je podle všeho moc prima, já zatím zabydluji náš byt v moc pěkné čtvrti mezi dvěma velkými parky a pronikám do zdejšího života a do tajů angličtiny a chci začít brzy někde pracovat. Musím Ti moc poděkovat, protože to, jaká jsem teď, je zejména Tvá zásluha. Na pradávném semináři jsi mi ukázala cestu, která mě nadchla, pomohla mi překonat mnoho těžkých životních situací a naopak jsem byla schopná zažít ještě víc nádherných chvil, kterých bych se bez cesty ke svému ženství nikdy neodvážila... i to, že jsem tady ve svobodném, tolerantním, multikulturním... prostě nádherném a okouzlujícím Amsterdamu, je díky odvaze a síle, která ve mně vyrostla ze semínka vloženého Tvou rukou. To, co pro nás ženy děláš, je neocenitelné a zázračné. Ještě jednou moc díky. Přeji krásné podzimní dny a hodně radosti, štěstí, svobody a tolerance, mám Tě ráda a na dálku Tě objímám,

Hanka, 24.9.2007
Milá Tamaro, moc Ti děkuji za včerejšek. Jsem většinou plná pochyb, ale když přijdu k Tobě, znovu a znovu se utvrzuji v tom, že to všechno má smysl a že jsem se rozhodla správně. Ženský (nejen) kruh mě nikdy nepřestane překvapovat a fascinovat. Je to místo, kde se dějí kouzla a zázraky v tom nejlepším slova smyslu. Děkuji a objímám Tě,

Magda, 19.9.2007
Dnes jsme byly s malou dcerou Vandou na Klubu M+M. Úúúúúúžasný. Jsem naprosto nadšená, přesně něco podobného jsme hledaly celých 9+4 měsíce. A NAŠLY!!! Pak jsme jely tramvají, vrátily se domů, řešit obvyklé situace a potíže - rozhlédly jsme se "novýma očima". Bylo nám sice z toho všeho kolem trochu nanic a smutno, ale někde uvnitř je to teplé hřejivé světélko, které nezhasíná... Těšíme se na další úterý

Jana Turnovská, 18.9.2007
Ahoj Tamarka, Tamariška, tu je šimonka velrybka tehulka zo Skutče, jedna z dvoch sloveniek na Ceste ženy. Tešili by sme sa, ak budeš mat zaujem dat na svoju stránku odkaz na mojho mužíka Maoka, nejaké jeho CD máš, tak ak sa Ti páčia, budeme radi. Na festivale DYCH ZEME bude mat aj on koncert a ja dúfam, že sa uvidím aj s Tebou, aj ked termín mám 3.-7.10., prípadne si spravíme krásny ženský porod v ženskom kruhu... Stále vela čerpám z našho ženského stretnutia, po našom rituáli porodu sa mi začal krásne čistit vztah s mojou maminou... Ešte raz vdaka a prajem krásne vonavé jesenné dníčky a svetlo v duši...

šimoon a delfínik, 18.9.2007
Máš nádherné stránky, blahopřeji.

roman ludvík, 18.9.2007
Mila Tamarko, nestihla jsem kvuli tlumoceni prijet na vcerejsi tanecni oslavu Tvych narozenin, tak bych Ti chtela alespon timto zpusobem poprat hodne lasky, pohody, stesti a mnoho dalsich usmevu, kterymi nas tak vroucne obdarovavas a ktera vzdy potesi nase - nekdy i smutna - srdicka. Jsi pro me velkou inspiraci a velkou Zenou, dekuji. Tesim se na dalsi setkani

Iva, 11.7.2007
Milá Tamarko, přeji Ti z celého srdce to, co si přeješ Ty sama. Při šití mokasín pro Tebe mi hlavou běžel můj příběh od doby, kdy jsem poprvé v roce 2001 přišla do Áčka na Tvé tanečky. Odvíjel se až do Tvých dnešních narozenin. Během obou mých těhotenství jsem díky Tvým moudrým radám a tanci našla v sobě sílu pro krásný a přirozený porod. Díky Tobě a Tvým krásným setkáváním se ženami a jejich miminky jsem našla kamarádky. S pomocí Tvých rad si lépe a klidněji užíváme mateřství. Děkuji Ti za "Cesty Ženy" v Hartmanicích i v Praze. Díky Tobě jsem v sobě našla ženu a začala jsem si sama sebe vážit. Děkuji Ti za 6 krásných let proměny. Toto je můj příběh. Ale já nejsem sama. Dnes už jsou snad stovky žen, kterým jsi tancem i radou pomohla prožít krásné těhotenství, porod, mateřství a pomohla jim stát se kránými sebepřijímajícími ženami. Jsi úžasná žena se srdcem plným lásky a pomoci. Moc Ti děkujeme za to jaká jsi a za "Cestu", kterou nám ukazuješ. S láskou

Lucka Čapková, 10.7.2007
Milá Tamaro! Posílám Tobě přání k Tvým narozeninám - k tvému dalšímu křížku moudrostí, zkušeností, inspirace pro druhé... přeji Ti z celého srdce mnoho krásného, milovaného, úžasného, báječného, ať tvé kroky provází "Boží přítomnost" a požehnání :o) Jsem... (pro to nejsou slova) ráda..., že jsem tě na své Cestě = Pouti životem potkala a tys byla tou Mou první Divokou Matkou. Krásný úterní večer 10.7. Budu tam s tebou, s vámi v myšlenkách i srdcem. Krásné léto a naviděnou v srpnu.

Iva + Kačenka Kolářovi, 8.7.2007
Děkuji Tamaře za to, že ukazuje ženám cestu. Cesta ženy je polovinou cesty jejího muže.

Vít Švajcr, 2.7.2007
Milá Tamarko, je už skoro půlnoc a my tu sedíme s Rozárkou u počítače a já vyřizuji poštu. Jí se nechce spát, protože spala téměř celý dnešní den. Ty fotky jsou krásné, hlavně proto, že je to pro nás vzpomínka. Moc se nám stýská. Rozárka se mě dnes ptala proč nemůžeme bydlet v Chorvatsku. Myslím, že to pro nás obě byl silný zážitek. Netušila jsem, že mne může něco zase tak zasáhnout. Díky za nádherné tančení s bubny. Bubeníci byli opravdu skvělí. Zase a zase přemýšlím o tom co děláš, co mě a nám všem co jsme tam byli/y dáváš... všem, kteří Tě znají. Děkuji ještě jednou, že děláš tak úžasné unikátní věci a je pro mne velkou ctí, že se Tvých akcí mohu zúčastnit. Mám Tě moc ráda. A stýská se nám oběma. Po té společné společnosti, pospolitosti, ženskosti... Dobrou a díky ještě jednou

Karolina Nedělová, 2.7.2007
Provázela jsem svou švagrovou porodem. Ale víš ty, co mi tam došlo? Tedy já to samozřejmě věděla, ale nějak jak jsem to prožívala na vlastní kůži, mi to došlo úplně. Dorazilo to úplně do nitra. Že když jsi se mnou rodila, nic jsi nečekala:-) To je naprosto úžasné, prožívat věci tak jak přijdou. A je nádherný, že jsem zažila, jaký to je, když ode mne nikdo nic nechtěl a byl jenom pro mě:-). Musím Ti za to pořád děkovat:-). A všechno, co jsem u porodu dělala, jsi mě naučila ty:-) já jen vracela to, co jsi mi předala. Každopádně vím, že až Johanka trochu odroste mlíčku, tak si udělám kurzík duly. Jestli mě vezmou:-) A představ si, už jsme nahlášená na kurz masáží a v té škole, kde to budu dělat, připravují i kurzy masáží dětí a kojenců a těhulek. Je to jasný znamení, že jdu správným směrem:-)) Mám radost.

Jiřka, 2.7.2007
Iba ešte raz velká vdaka za ten krásny priestor, čo si nám v Žďárci poskytla.. bolo to krásne, divoké, nežné aj silné a stále to vo mne rezonuje.. Svetlo v dušičke, s láskou

Šimonka, 18.6.2007
Děkuji Ti za informace ohledně koncertu Devy Premal. Jinak bych tohoto nádherného okamžiku byla ušetřena. Naprosto jsem byla ponořena do svého nitra a měla naprosto čistou mysl a v srdci lásku a světlo. Navíc krásné spojení s naším andělíčkem. Díky a přeju Ti krásné léto plné slunce

Lucka, 14.6.2007
Děkuji Ti za info o koncertu Devy Premal, byl nádherný. Napřed jsem ani neuvažovala, že bych jela. TOLIK peněz dát pro sebe a za koncert a k tomu ještě za cestu a co když ............ Jsem moc ráda, že jsem si tu radost dovolila.A když už tak už - koupila jsem si i CD. Viděla jsem Tě tam, ale osobně jsem za Tebou nešla. Ale jedna věc mě okamžitě na koncertě napadla a věděla jsem, že Ti o ní napíšu. Přišly jste mi s Devou hodně podobné. Jakože energií, kterou vyzařujete k lidem a nakonec i podobou. Rozpuštěné vlasy, sluníčka a jiskra v očích a úsměv. Ji jsem neviděla tančit, tak to nedovedu posoudit. Ale tebe jo a je to nádhera. Takže suma sumárum - MOOOOC dík za to, co děláš. Byla jsem naposledy před nedávnem na semináři v Olomouci a jinak před asi 2 lety na Padmafarmě na vašem kurzu 14 dnů. Taková stydlivá osůbka, hlavně co se tancování týče. Ale ten první týden se mi tenkrát podařilo se strachu a svázanosti na chvíli zbavit a byl to super pocit. Od kurzu na Padmafarmě se v mém životě změnilo věcí dost. Největší překvapení pro mě je, že jsem si dovolila přát si miminko. Tak to bylo velké překvapení i pro mě, protože jsem před 7 lety utekla od manžela, kde to bylo o násilí ..... a taky jsem si prošla rakovinou prsu. Je mi 43 a to je taky dost. Ale tak nějak se stalo, že jsem se potkala s přítelem, který děti nemá a podařilo se mu, že....... Velké překvapení je taky to, že miminko mi dovolil i onkolog. Nejásal, ale ani nezakázal. Ono to nějak dopadne. Vím, že si taky moc miminko přeješ. Přeju Ti ho taky z celého srdce. Ale ono se prostě v životě dějí věci pro něco. Takže i kdyby to nevyšlo, máš kolem sebe kupu dětiček a šťastných rodičů, kterým jsi pomohla. Tyto děti jsou i Tvoje. No nic, pozdravuju i Tvého muže i jemu děkuji. Zpívám ráda a pořád i alikvoty. Měj se pěkně

Jana, 13.6.2007
Děkuji za úžasné otevření srdce! Seminář ve Žďárci byl božský. Krásné letní dny,

Dáša, 13.6.2007
Moc děkuji za nádherný předsvatební rituál 29.5.2007. Byl to pro mě nezapomenutelný úžasný zážitek! V den své svatby budu mít na noze vámi ušitou penízkovou stuhu a na sobě šaty nabité energií přítomných žen a kouzlem oné noci! Děkuji moc!

Blanka Mrázková,
Tamarko
díky za tanečky a za Cestu ženy. Jsem ráda, že mám kam jít, že ve víru dní mám kde v klidu spočinout a sdílet s ostatními ženami radosti i smutky. Naučila jsem se díky tancům spojit se sama se sebou. A na stotisíckrát Ti děkuji, že jsi naše holčičky doprovodila při jejich zrození. Vím, že bez Tvé laskavé energie bychom to tak lehce a krásně nezvládly. Jsi skvělá bytost.

jířa, 28.3.2007
Setkavani s Tebou a ostatnimi zenami je pro mne jedno z nejkrasnejsich a nejvice obohacujicich setkani. Preji ti prenádherné predjarí a posílám velký usměv. S pozdravem

Iva (Švajcrova Voigtsova), 20.2.2007
Chtela jsem ti podekovat za sebe a za nas za vsechny, za vsechno co delas, ma to veliky smysl. Pamatuji si, kdyz jsem mezi vas prisla poprve pred par lety v Chorvatsku, diky vasemu uceni se mi otevrely dvere k memu zenstvi, ke mne same, k sebelasce, ktere mi tak krasne zmenily zivot, ale cele me rodine, mym blizkym. Mamce se samovolne zmensily nadory, nemusi ani na operaci. A spousta jinych malych zazraku, ktere s radosti prijimame. I kdyz v poslednim roce na tanecky moc nechodim, casto na vas vzpominam. Budu moc rada, kdyz mi budes nadale posilat aktivity, ktere budes delat, prijdu se urcite nekdy podivat na tance. Mej se moc hezky, na videnou

Petra, 20.2.2007
Moje spanilá přítelkyně, dovol, abych Ti z celého srdce poděkovala, že mne otvíráš jako květ. Bolestí okoralé lupeny opadávají z mého jádra a pomáháš mi uctívat sebe.

L., 30.1.2007
Pěkně vítáme do nového dne, již s Anežkou, která se k nám připojila včera okolo 21. hodiny. Porod doma se vydařil, v rytmu tance to mělo rychlý děj, za něj patří veliký dík Tobě Tamarko. Taťka povýšil na porodní asistentku. Ahoj

Zdeňka s rodinkou, 18.1.2007
Ahoj Tami, máme ten nejkrásnější dárek Anetku Lily 2,34 a 45. Pospíšila si, jsme v pořádku, porod krásný, rychlý. Krásný Štědrý večer a celý nový rok.

Zdeňka Benešová, 24.12.2006
Ahoj Tamar, tak tance báječně fungují, miminko si tu už vedle mne pěkně podřimuje. Těšíme se, až si zase přijdem zařádit. Papa, všechny zdravíme,

Blanka a Páťa Fryč, 30.11.2006
Jedu k porodu, je to moc silné a krásné po těch obřadech, vlastně ve svaté náladě. Mám pocit, že jsme dál spolu a jsem moc šťasná, že to sesterstvo vzniklo a je. Objímám Tě

Johana, 9.10.2006
Jedu k porodu, je to moc silné a krásné po těch obřadech, vlastně ve svaté náladě. Mám pocit, že jsme dál spolu a jsem moc šťasná, že to sesterstvo vzniklo a je. Objímám Tě

Johana, 9.10.2006
Tak máme holčičku a rodili jsme s Ivanou doma. Bylo to nádherné. Netančila jsem, byla jsem na míči a ve vaně. Ale hráli jsme jí po narození na tibetské mísy. Ještě jednou moc děkuji a užívejte moře a sluníčka

Saša, 14.6.2006
Posílám pozdravení, objetí a díky všem těm úžasným ženám za přítomnost během rituálu na cestě za Márinkou, Miriam, která přišla na svět doma v pátek dopoledne. A včera večer dorazila Sašina Emily, také doma! Obě zdravé a veselé holky. Pa

Zuzka, 11.6.2006
Včerejší rituál byl tou nejkrásnější poctou mému ženství, které se mi kdy dostalo ode mne samotné i od jiných. Moc děkuji

Saša, 7.6.2006
Ahoj Tamaro, rozhodla jsem se tento týden zůstat v klidu doma, takže nemohu přijít ve středu na muzikoterapii. Moc jsem chtěla přijít, ale tělo mi naznačilo, že mám zbrzdit. V pátek jsem téměř ztratila hlas, jsem unavená a špatně se mi spí - mám spousty snů. Myslím, že se ve mně při minulých setkáních něco hnulo. Bude, prosím, možné si poslední lekci někdy nahradit? Cítím, že je to pro mne důležité. Tibetská mísa oslovila nejen mne, děťátko a mé rodiče, ale i naši kočičku, která je při jejím zvuku úplně v tranzu. Všechny ode mne pozdravuj a přeji vám krásný středeční podvečer v království zvuku.

Martina, 20.2.2006
Musím Ti ještě jednou poděkovat. Bylo to bezvadný. Úžasná energie, zvlášť při společném tanci. Julinka je též moc spokojená. Určitě zas přijdu, na masáže miminek též. Zdravím, měj se krásně!

Katka Skalníková, 31.1.2006
Kubík nejlíp usíná, když dělám osmičky. Tanečky má v krvi!

Dáša, 24.1.2006
Tak naše Liunka se narodila v pátek v 6.40, počkala si, až ve čtvrtek douklízím po rekonstrukci wc a hned pak začaly bolesti. Taky jsem si ještě v úterý na tancích obrečela, že už musí ven, když nám spolu bylo tak hezky. A teď už jsem zamilovaná do toho nejkrásnějšího a nejúžasnějšího miminka na světě. Láskou bych ji snědla. Ještě jednou děkuju za krásný rituálek a zdravím zítřejší těhulky tanečnice. Pa

Petra Charvátová, 12.12.2005
Ahoj Tamaro a Vlastimile! Dneska jsem si uvědomila, jak hodně daleko jsem postoupila na své Cestě na vašem semináři 1. - 7.8. Díky! Objímám vás

Iva, 24.8.2005
Zdraví Tě opálená Egypťanka! Podařilo se mi prožít zázrak: 2 minuty v mém životě se zastavil čas. Při plavbě lodí na volném moři se k nám přidalo hejno 12 delfínů. Podařilo se mi skočit z lodi za nimi. Za chvíli mě obklopili a dovolili mi plavat a tančit s nimi. Dotknout jsem se nesměla. Plavali vedle mne a pode mnou. Stav nepopsatelné radosti a pocitu bezpečí. Byl to zážitek! Kdybych impulzívně neskočila z lodi, neprožila bych to. Cítila jsem to jako vábení a pak jako ocenění mé podstaty, že jsem jim stála za to, že si mě vybrali. Nejdřív připlul jeden, posoudil mé vibrace, zmizel a za chvíli mne z různých stran obklopili ostatní Třímetrové tmavé ryby s rošťáckým úsměvem. Zpomalili tempo, abyh jim stačila. Plaval jsem s nimi jejich stylem, který jsi mne naučila Ty! V tu chvíli jsem nebyla ničí matka, dcera, milenka. Byla jsem jen já - cokoliv, v souznění se silou přírody. Pak se jeden na mne otočil, podíval, jakoby se loučil, mrsknul ploutví a v tu chvíli jako na povel celé hejno odplavalo. Zůstala jsem v euforii na vlnách. Pro tyhle 2 minuty, které si budu pamatovat vteřinu po vteřině, jsem si měla zajet až do Egypta. Zůstal mi ráj v srdci. Tak Ti ho kousek posílám. Pusu

Hany a Verunka, 23.7.2005
Milá Tamarko, přejeme Ti k dnešním jmeninám vše nej... a zároveň Ti oznamujeme, že se nám včera 2.6. narodil Toník a už odpoledne jsme byli doma. Je to úžasný pocit, jak jsme vše rychle zvládli a i Tobě moc děkuju za tanečky - pomalé i rychlé a vizualizace: vše moc pomohlo. Těším se, až Tě uvidíme. Pa

Eva Hovorková, 3.6.2005
Narodil se nám kluk 3 hodiny po rituálu. Trhli jsme rekord? Jsme šťastní a ještě jednou děkujeme.

Zdenka, táta Honza a Teodor kluk jako buk, 6.4.2005
Tak se nám včera večer narodila krásná, zdravá Lucinka, týden před termínem. Nakonec se nám poštěstil neuvěřitelný přirozený porod v CAPu, to ještě povyprávím. Pozdravuj těhulky a měj se krásně, těším se na shledání a dalším sdílení Cesty Žen.

Katka Stibralová, 21.2.2005
Dnes jsem si přinesla domů z porodnice 53 cm dlouhýho a 4,1 kg těžkýho chlapečka Benjamínka, narodil se 1.12. v 5 h ráno, po úžasném tanečním a masážním rituálu večer před tím u Tebe v Áčku. Vyřiď pozdravení a poděkování holkám a hezky si zítra zatancujte! Díky

Sylva, 6.12.2004
Hurá, 10.11. v 17.20 se narodila kouzelná holčička Anna Marie, je zdravá a krásná. 2910 gr a 49 cm. Při porodu jsem mocně využívala zvuku ááá a tanečních osmiček - pomohla jsem tím mimi ven rychleji. Do toho mi hrálo cd Lullabies, které pouštíš při vizualizaci. Jsem v pořádku a šťastná. Moc Ti za vše děkuju

Monika, 11.11.2004
Moje milá Tamaro, dneska už na tanečky nepřijdu, v 6.07 se nám narodila Marie Anna. Pod okny nám rambajsej sbíječky, tak si dělám síť a snažím se nabíjet všechny buňky, jak jsem se naučila u Tebe na muzikoterapii. Schovej mi mojí tibetskou mísu. Doba porodu 1,5 h od probuzení a kroužky pánví během kontrakcí, krátce óóó při přípravě a úúú na tlačení. Pozdravuj a povzbuď za mně maminky. Bylo to krásné. Děkuju za všechno, olejíčky jsem nestihla ani vybalit.

Káča Molčíková, 19.10.2004
Ahoj Taměnko, to je nádhera, teď si tady zpívám a vzpomínám na všechny od moře. Došlo mi, že jsem tam našla a otevřela nový chrám - svoji pánev - je to nádherný, co se v ní všechno zrodí - láska, síla, život. Proto my, ne muži, plodíme lásku, my jsme tím počátkem. Nádhera, neskutečně mě to dojímá. Děkuji za krásné probuzení

Evča, 16.8.2004
Prožily jsem si s Tebou velmi intenzívní očistu našeho ženství. Dostala jsem již několik sms s poděkováním, tak Ti to tlumočím. Dík Tamarko, žes tu byla. Jsi pro mne učitelka neosobního a přesto láskyplného přístupu k ostatním bytostem a jejich bolavým dušičkám. Krásný den z Klatov

Vlaďka, 19.4.2004
Děkuji za to, jak dokážeš láskyplně a laskavě říci věci, které nám pomáhají, přestože je někdy neradi slyšíme. Snažím se na sebe jinak dívat a dotýkat a těším se, že při dalším setkání budu kousek dál na cestě k sobě. Přeji ti láskyplné dny plné sluníčka.

Jindři z Klatov, 19.4.2004
Krásné dopoledne, chci Ti poděkovat za nádherný víkend ve Znojmě. Tak lehce a uvolněně jsem se už dávno necítila. Že bez zábran rozvlním své více než oblé tvary a ještě před lidmi, v to jsem ani nedoufala - balzám pro duši i pro tělo. Děkuji z celého srdce. Jsi nádherný člověk plný jasného světla.

Dáša a Lucinka (nejmenší znojemská tanečnice), 11.11.2003
Úterní břišní tanec nám pomohl a ještě v noci se nám narodil Matěj! Energie od všech pomohla natolik, že to všechno netrvalo víc než hodinu! Srdečné díky

Hana + Matěj, 23.10.2002
foto: Lakshmi a Robert Rambousek