Přihlášení k odběru novinek

SPAGYRICKÁ BIO KOSMETIKA

Hlouběji do procesu umírání a osvobození

31.10.2018 - 4.11.2018

Smrt a osvobození II. - Hlouběji do procesu umírání a osvobození

Na vaše četná přání otevírám rituál, který byl původně otevřen pouze pro "pokročilé" i všem ostatním, které toto téma volá :) Již příští týden :)

Intenzívní seminář, začínající výjimečně již ve středu :)

S velkou radostí a rozechvěním vás srdečně zvu na tento speciální prodloužený seminář s tématem smrti. Po deseti letech provázení večerními a víkendovými rituály smrti se tak přibližuji splnění jednoho z mých snů - provázet týdenním seminářem :) Děkuji, že již nazrál čas a mohu vyjít vstříc i vašim přáním, ženy milé :), a zprostředkovat vám tak jedno ze zlomových poznání mého života, které mne tenkrát potkalo v Indii :)

smrt-a-osvobozeni_V01_web

Práce s procesem umírání je lepší než životní pojištění :)“ (Jacqueline Maria Longstaff)
Zármutek je kolébkou lásky k životu a schopnosti být šťastný naživu.“ (Stephen Jenkinson)
''Rituál smrti byl nejzásadnějším dnem mého života. Díky smrti jsem konečně pochopila, co je to život!“
 
31. října – 4. listopadu 2018 (středa až neděle)
 

Ponoříme se hlouběji do procesu umírání, do umění provázení umírajících a do umění truchlení. Budeme se učit, jak vědomě procházet jednotlivé fáze umírání a zármutku. Dozvíme se, čím můžeme prospět pozůstalým a jak připravit obřad rozloučení.

Zaměříme se i na přípravu na vlastní smrt, neboť může přijít kdykoli. Ukážeme si, co vše nás může podpořit tuto skutečnost přijmout do našeho života. Zvědomíme si naše připoutanosti, dotkneme se odpuštění a smíření s tajemstvím koloběhu života a smrti.

Ukážeme si, jak fenomén smrti ovlivňuje náš každodenní život, naše vztahy a jak se jeho zákonitosti projevují v Branách smrti.

Odneseme si nejen hluboké emoční a spirituální prožitky, ale i praktické nástroje.

Díky prožitku změněného stavu vědomí vstoupíme do neduality, abychom proměnili naše strachy v prožitek Jednoty a osvobození, který může do našeho života vnést více vděčnosti, pokory, upřímnosti, radosti a lásky.

A možná se potkáme i s tím, kdo opravdu jsme :)

 

Doporučuji shlédnout tato videa (video 1  a video 2 ) s mou učitelkou Jacqueline Maria Longstaff, u které jsem absolvovala dvouletý výcvik "Cosmic Airport Training: Birth and Being + Dying for Thruth", který probíhal v Indii a ve Švédsku.

Rozhovor  s Jacqueline v češtině.  

Stránky Jacqueline: www.cosmicairport.cz 

Rozhovor se skvělou Zenith Virago, jejíž semináře "Smrt a umírání" a "Rituály rozloučení" jsem absolvovala v létě 2016: https://www.respekt.cz/tydenik/2016/44/nekdy-si-na-rakev-sedne-motyl 

 

Čas a místo:  

Rituály začínají vždy v pátek večeří v 18 h a končí v neděli mezi 15 - 17 h.

Konají se v Meditačním centru U Kamenné ryby, Chrustenice u Berouna (kousek od Prahy)

 

Ubytování a strava:

Ubytování  v apartmánech po několika lůžkách s koupelnami v patře Centra, případně vedle seminární místnosti nebo ve srubu.

Vynikající vegetariánská strava z rukou paní domu Karoliny. I ti, kdo dávají přednost masu, se oblizují!

  

Cena (středa až neděle): 5 250 Kč (program) + 2 400 Kč (ubytování a plná vegetariánská penze)

  

Přihlášky zde.

 

Případné dotazy: Zuzka Pelcová, e-mail: zuzka@tamaramelissa.cz, tel.: 775 987 967 (kontaktovat mne můžete v pracovní dny 9 - 17.30 h. Děkuji :)

  

Reflexe jedné z absolventek prvního levelu: 

"Rituál vlastní smrti byl neskutečně silný. Těšila jsem se na něj (ano, těšila) téměř dva roky a nakonec byl ještě lepší, než jsem doufala. Už je mi jasné, čeho se na umírání tolik obávám - prožít si v jedné chvíli nejen celý svůj život, ale pocítit v tomto okamžiku i veškeré jeho strasti a bolesti, je skutečné prožívání pekla. Naštěstí je zde ale stále možnost očištění a pak... pak už jen nádherná lehká cesta do otevřené náruče radosti a lásky, která prostě JE. Na to, co jsem během těchto chvil prožívala v životě nezapomenu.

Jsem Ti tak vděčná, žes mne zavedla až sem, na pokraj mého života, do bodu, ze kterého je najednou tak zřejmé, co je v životě správné a podstatné, a nad čím lze s klidem mávnout rukou. Vztah s mými dětmi je teď tak krásný! I když se kvůli nečemu nepohodneme, dokážeme si nad tím velmi brzy sednout, popovídat, třeba i poplakat, ale hlavně se pak pořádně přitulit, smát a říct si, že se máme moc rádi! :) Jako už tolikrát, Tami, slova díků už prostě nestačí. Až do své příští smrti Ti budu neskonale vděčná za vše, čím jsi mne a mé blízké obdařila :) Objímám Tě celým svým srdcem  :)"

Markétka G., 19.2.2018

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
foto: Lakshmi a Robert Rambousek