Přihlášení k odběru novinek

Oáza regenerace v Toskánsku

3.9.2018 - 11.9.2018

toscansko-2018 web

 

Oáza regenerace v Toskánsku

s Janou Hašplovou a Tamarou Melissou

Oddech, péče a relaxace pro ženy.

Děti v doprovodu partnerů či babiček (dědečků :) vítány.

Přihlášky prosíme do 31. července :)

Kde: Azienda Agrituristica Pereti, Roccatederighi, Toskánsko, Itálie

Centrum Pereti Paradiso – nádherné místo v exotické přírodě, přímo stvořené pro semináře. Obklopené olivovníky, fíkovníky a pomerančovníky. S velkým bazénem se slanou vodou, jurtou, teepee a krásným dómem – prostorem pro náš program.

Ráno zklidníme svou mysl meditací v přírodě, tělo zharmonizujeme aromatarapeutickou masáží a otevřeme se léčení bylinnými oleji. Večer se zregenerujeme tancem a ponoříme se do rituálů na podporu ženskosti.

Necháme se rozmazlovat skvělou italskou domácí kuchyní – organickou a vegetariánskou. Čerstvé ovoce, sýry, olivový olej, bio víno a bylinné čaje (šalvěj, levandule, rozmarýn) - vše z místní farmy.

Téměř liduprázdná přírodní pláž je 30 min autem. Čekají nás také blízké přírodní termální prameny, výlety do středověkých vesniček a na silová místa. Možnost výletů do blízké Sienny, Pisy či Florencie.

 

Cena:

Do 15.6.: platba za program a organizaci 6 400 Kč (dospělá osoba), 2 500 Kč (dítě 2 – 18 let) + 100 euro nevratná záloha za ubytování a stravu za dospělou osobu i za dítě.

Do 1.7. doplatek za ubytování a stravu - výše ceny za celý pobyt za ubytování a plnou vegetariánskou penzi je závislá na druhu ubytování:

- pokoj (velké dvoulůžko): dospělý 284 e, děti do 10 let 184 e. K dispozici jsou 2 pokoje, které mají vlastní sociální zařízení a vlastní vchod. Do pokojů je možno dodat přistýlku (matraci na zem – vhodné spíše pro děti).

- jurta (max. 6 osob), matrace na zemi, vlastní spacáky, polštáře a ručníky. U jurty je suchý záchod a letní sprcha. Teplá sprcha a splachovací toaleta jsou vzdáleny cca 80 m): 204 e, děti 104 e

- teepee (max. 4 osoby, matrace na zemi, vlastní spacáky, polštáře a ručníky. U teepee je suchý záchod. Společné sprchy a splachovací toalety jsou vzdáleny cca 150 m): 188 e, děti 88 e

- vlastní stan (max. 2 stany. Společné toalety a sprcha jsou vzdáleny cca 50 m): 180 e, děti 80 e

- privátní domek v toskánském stylu: 324 e, děti 224 e (při obsazení celého domku, tj. dvoulůžko a palanda). K dispozici jsou 2 domky. Každý domek disponuje koupelnou, kuchyní, obývákem, ložnicí (2 osoby) a palandou (2 osoby). Krásně situované domky s vlastním olivovým sadem, venkovní terasou a pergolou. Domky jsou vzdáleny cca 300 m od seminárního prostoru. Povlečení a ručníky v ceně.

Děti do 2 let ubytování a strava zdarma. Pouze 270 Kč za oleje na masáže.

Pobytová taxa za celý pobyt 20 e/dospělá osoba platba v hotovosti na místě.

 

Další praktické informace:

* Pláže: možnost bohatého výběru přírodních pláží. Nejbližší je vzdálena 30 min autem.

* Přírodní termály jsou cca 30 min autem (horká pramenitá voda cca 42 stupňů, možnost koupání v neplaceném prostoru spojená s ochlazením v řece)

* K dispozici bazén se slanou vodou (rozměry 15 x 7 m)

* Masáže a reflexoterapie (50 euro/60 min, 70 euro/90 min)

* Nejbližší místní restaurace a pizzerie cca 4 km.

* Za poplatek k dispozici pračka a sušička (jedna pračka + sušička = 5 euro)

* Wi-fi zdarma v denních hodinách do 22 h (na noc se wi-fi vypíná pro minimalizaci elektrosmogu)

* Nebojte se, že se nedomluvíte :) Centrum Pereti Paradiso, které je součástí Agriturisma Pereti, spravuje česká rodina, která se do Itálie přestěhovala před 5 lety. Žije tu Gaia se ženou Markétou a jejich dvě děti: Adámek (4) a Elenka (1). Rádi vám poradí ohledně nákupů, cest, výletů apod.

 

Lokalita

* Nákupy jsou cca 4 km daleko (Roccatederighi nebo Ribolla). V Ribolle je větší Coop, kde jsou k mání veškeré základní potraviny.

* Wine tasting: možnost organizovaného výletu na ochutnávku biodynamického vína Maremmaalta,

* V nedaleké blízkosti (3 a 5 km) jsou dvě překrásné středověké zříceniny hradu Montemassi a Sassofortino. Oba hrady jsou opuštěné a se silnými energetickými vortexy – vhodné pro pěší výlety a rituály.

* Další zajímavá místa v okolí v dojezdu autem: Castiglione della Pascaia (40 min), Siena (60 min), Pisa (90 min), Grosseto (30 min), Follonica (25 min), San Gimignano (2 h), Massa Maritima (30 min).

 

Doprava:

Auto: z Prahy 1200 km (jízda trvá cca 14 h). Při naplnění auta 4 – 5 osobami se jízda finančně vyplatí a vyjde na cca 1200 Kč na osobu. Jede se krásnou cestou směrem na Plzeň, Mnichov, přes Brenner, Veronu, Modenu, Bolognu, Florencii, Siennu. Auto je praktické vzhledem k místní dopravě a přesunům na pláže atp. Pereti je izolované místo a v nejbližším okolí nejsou obchody ani restaurace. Na nákup je nejbližší místo cca 4 km daleko.

Letadlo: Pisa nebo Řím (1,5 h). Pak vlakem do Montepescali nedaleko Grosseta (cca 2 h), pak možnost vyzvednutí autem.

Vlakem je cesta dlouhá, drahá a nepraktická.

 

Pobytem a programem vás budou provázet Jana Hašplová a Tamara Melissa:

Jana Hašplová

Mgr. Jana Hašplová vystudovala pedagogiku a institut aromaterapie. Je autorkou receptur jemných aromakompozic pro firmu Ellinor orientovaných na péči o celou rodinu. Zabývá se čínskou medicínou, fytoterapií a jinými harmonizačními technikami zaměřenými na rodinnou terapii. Je zakladatelkou a ředitelkou Školy vědomého rodičovství a lektorkou mezinárodní společnosti masáží dětí a kojenců. Masážím dětí se věnuje již od roku 1993. Je autorkou knihy a výukového DVD Masáže dětí a kojenců. Spolupracuje s institucemi pečujícími o zdravotně postižené děti. Vede semináře zaměřené na harmonizaci těla, duše i ducha, poskytuje i individuální terapie pro děti i dospělé.

Více o Janě: www.vedomerodicovstvi.czwww.ellinor.cz 

 

Tamara Melissa

Mgr. Tamara Melissa 18 let provází ženské skupiny osobního rozvoje. Vystudovala FF UK, absolvovala výcvik pro provázení transformačními procesy zrození a umírání u Jacqueline Maria Longstaff v Indii a Švédsku a mnoho dalších. Miluje tanec a provází přechodovými rituály. Poskytuje též individuální poradenství s aromaterapeutickou masáží „Sedmé nebe“.

s Jani 9.8.17_1

 P ř i h l á š k a  on line.

Více info u Zuzky Pelcové: 775 987 967, zuzka@tamaramelissa.cz

 

 

 

foto: Lakshmi a Robert Rambousek